Lenovo mano, kad po Haswell pasirodymo Windows RT daugiau neaktuali


Sprendžiant iš Lenovo padalinio Australijoje marketingo vadovo pasisakymo, procesorių Intel Haswell pasirodymas leidžia kalbėti, jog Windows RT ekosistemos plėtra tampa beprasmiška, kadangi produktyvius ir ekonomiškus mobilius kompiuterius dabar galima kurti ir su x86 architektūros procesoriais.

lenovo-yoga

Dauguma Microsoft partnerių jau nusisuko nuo Windows RT dar iki to laiko, kaip buvo paskelbta apie nuviliančius Surface RT pardavimus ir dabartinio generalinio direktoriaus Steve Ballmer atsistatydinimą. Windows RT platformą gina praktiškai tik patys kūrėjai ir kompanija nVidia, tačiau juos suprasti lengva – antros kartos Surface RT planšetiniai kompiuteriai gaus procesorių Tegra 4.

Lenovo atstovų komentarus apie planus užimti Europos rinką cituoja ir naujienų agentūra Bloomberg. Lenovo prezidentas, atsakingas už Europos, Artimųjų Rytų ir Afrikos (EMEA) regioną, pareiškė, jog kompanija ketina tapti didžiausiu kompiuterių gamintoju šiame regione jau po pusantrų metų. Kitais žodžiais tariant, Lenovo iškėlė sau užduotį jau 2015 metais aplenkti dabartinį Europos lyderį – korporaciją HP.

Be to, buvo paviešinti planai ir planšetinių kompiuterių rinkoje. Pranešama, jog Lenovo 2013 metais ketina užimti 5% europinės planšečių rinkos, o 2014 metais ketina visa tai padvigubinti. Įdomu tai, kad Lenovo asmeninių kompiuterių verslas vis dar pelningesnis, nors kiekybine prasme išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių ji pagamina daugiau.

Kadangi planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų rinka gana sparčiai artėja prie prisotinimo lygio, tolimesnė plėtra pareikalaus didesnių investicijų, negalima atmesti ir kitų kompanijų prarijimo – kažkas bus parduotas, kažkas pasitrauks, kažkur bus matomi susiliejimai. Ir nors Lenovo neatmeta, kad gali įsigyti naujų aktyvų, vis daugiausia ji tikisi iš savo verslo augimo. Konkrečių tikslų ką nors įsigyti Lenovo, jei ir turi, kol kas jų neviešina.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos