Populiariausia interneto naršykle Lietuvoje tapo Google Chrome


„Gemius“ paskelbė naujausią interneto naršyklių reitingo Centrinėje ir Rytų Europoje (CRE) ataskaitą. „Firefox“ dalį vartotojų prarado, tuo tarpu „Google Chrome“ savo gretas gausina. Mobiliesiems įrenginiams skirta naršyklė „WebKit Mobile“ daugiausiai populiarumo sulaukia Slovakijoje.

Populiariausia praėjusių metų naršyklė buvo „Chrome“ – „Google“ kuriamas produktas, o neseniai lyderiavusios „Firefox“ populiarumo nuosmukis yra pastebimas visose tyrime dalyvavusiose šalyse.

Dar praėjusių metų liepą pirmavusi „Mozilla“ naršyklė šią karūną perleido „Chrome“ ir tik Vengrija, Slovėnija ir Lenkija toliau lieka neužkariautos „Google“ – jose tebevyrauja „Firefox“.

populiarusios-narsykles-rytu-ir-vidurio-europoje

Dėl trečiosios vietos reitinge konkuruoja „Opera“ ir „Internet Explorer“. Nors pirmoji naršyklė rinkoje užima nedidelę dalį, tačiau Ukrainoje (25 % viso interneto srauto generuoja „Opera“) ir Baltarusijoje (37 %) ji yra reikšminga žaidėja. „Internet Explorer“ gali pasigirti užimantis didžiąją dalį Estijos (31 %) ir Čekijos (32 %) rinkų, tačiau ir jose yra fiksuojamas mažėjimas. „Microsoft“ naršyklė taip pat yra populiari Bulgarijoje, Kroatijoje, Lenkijoje, Slovėnijoje, Vengrijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Serbijoje.

Derėtų atkreipti dėmesį į „WebKit Mobile“, kuri taip pat atsidūrė reitinge. Slovakijoje ši mobiliesiems įrenginiams skirta naršyklė prasiskynė kelią į populiariausiųjų trejetuką, o lyginant su praėjusiais metais, pasižymėjo beveik dvigubu augimu. Šiuo metu ji sukuria beveik penktadalį (18 %) Slovakijos interneto srauto.

Kimonas Zorbas, „IAB Europe“ vadovas pasidalijo savo mintimis: „konkurencija tarp naršyklių vartotojams suteikia didesnę pasirinkimų ir potyrių tinkle įvairovę. Norėdami įtikti vartotojams, skaitmeninio verslo atstovai visų pirm turi suprasti interneto srautus bei žmonių norus. „Gemius“ pasirinktų CRE rinkų ataskaita yra svarbus šio verslo dinamiško vystymosi rodiklis“.

Šaltinis: Ekonomika.lt

6 komentarai (-ų)

 1. Remigijus parašė:

  Aš jau tris metus naudoju Google Chrome, o prieš tai buvo mylima – Mozilla Firefox.
  Istorija.
  O priežastis labai paprasta, kadangi išėjo taip, kad pardaviau gera kompiuterį, o pasilikau ant senuko, norėdamas nusipirkti naują, bet to nepadariau kelerius metus –> taupymo sumetimais (kompiuterio resursų) perėjau iš Firefox – Google Chrome. Įsigijau naujesnį kompiuterį, pasilikau prie Chrome. Tokia istorija.

 2. zet parašė:

  as naudoju ir fox ir chrome. Tiesiog kartais patinka tureti 300 tabu 🙂 o cia foxas geriau 🙂

 3. Tarakanovas parašė:

  Turėjau ir firefox, ir chrome, opera… Po kelių mėnesių išlįsdavo tai vienos bėdos, tai kitos. Pamėginau IE10 ir pasilikau. Chrome dar turiu įsirašęs, bet tik tam tikro softo testavimui, o šiaip laukiu IE11.

 4. Zero parašė:

  Kur tik kokią google ar kitokią programą diegi gan dažnai būna downoad and install google chrome . Noob useriai tai pofik kokią naršyklė bet man tik Firefox .

 5. Sub parašė:

  Naudoju dažniausiai operą.. tiesiog labiausiai patinka, puslapius užsbidinti, bookmarkas naudjoviškas labai patogus, greita ir supranta naujus formatus, net kurių neatidaro firefox ar chrome, bet chrome irgi turiu įsirašęs.


Kitos kategorijos naujienos