Prizas už iPhone 5S biometrinio daviklio apgaulės būdo suradimą jau įteiktas


Vokiečių hakerių grupei Chaos Computer Club pavyko surasti būdą, kaip apgauti iPhone 5S esantį biometrinį daviklį. Ir tai įvyko, praėjus vos kelioms paroms po to, kai išmanusis telefonas pasirodė prekyboje. Iš esmės, nieko naujo išrasta nebuvo, tiesiog žinoma pirštų atspaudų muliažų gamybos metodika buvo pritaikyta prie technologijos Touch ID galimybių.

Iš pradžių pademonstruota pirštų atspaudų skenerio apgavimo metodika įtikino ne visus, tačiau naujas vaizdo klipas, kuriame kiti žmonės gauna prieigą su „neteisingais“ pirštais, įtikino prizinio fondo steigėjus. Puslapyje CNet publikuotas vienas iš vaizdo klipų, kuriame matyti, kaip vietoj iPhone 5S savininko prieigą prie išmaniojo telefono gauna jo žmona. Matyt, tai yra populiariausias scenarijus tose šeimose, kuriose sutuoktiniai linkę nepasitikėti vienas kitu.

Ir nors piniginis prizas jau buvo pasiekęs $20000 ribą, hakerių grupė gaus tik $11000, taip pat kolekciją alkoholinių gėrimų, erotinę knygą ir teisę užpatentuoti biometrinio daviklio apgaulės būdą. Laimėjimą vokiečių hakeriai nusprendė paaukoti savo organizacijos Berlyno padaliniui.

Informacijos saugumo specialistai tiems žmonėms, kurie po šio įvykio nusivylė technologija Touch ID, rekomenduoja autentifikacijai naudoti bevardį pirštą arba mažylį, kadangi jų atspaudus nuo paviršių daug sunkiau nuskaityti. Savo ruožtu, paranojikai galės pasinaudoti, pavyzdžiui, savo augintinių – kačių, šunų – paslaugomis. Kiek tai patogu, tegu kiekvienas sprendžia asmeniškai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos