PlayStation 4 yra 1,5 karto spartesnė nei Xbox One, tačiau ar tai svarbu?


Lenkų studijos People Can Fly įkūrėjas ir buvęs vadovas Adrian Chmielarz eilinį kartą patvirtino, jog Sony konsolė PlayStation 4 yra 50% spartesnė nei konkurento Microsoft konsolė Xbox One, kalbant apie produktyvumo lygį. Tiesa, visa tai aktualu tik žaidimų kūrėjams, tuo tarpu paprastiems vartotojams skirtumas bus toli gražu neakivaizdus, o kartais netgi nepastebimas.

killzone_ps4

Bandydamas konkretizuoti savo teiginį, Adrian Chmielarz pareiškė, kad greičio skirtumas tampa akivaizdus žaidimų kūrimo laikotarpiu: „Kūrėjai, kuriuos aš pažįstu, tvirtina, kad kuriant Xbox One ir PS4 skirtus žaidimus, greičio skirtumas sudaro maždaug 50%. Taip  susiklostė situacija, taip aš kalbėjau anksčiau ir taip galvoju dabar.“

Tiesa, trečių šalių kūrėjai šio skirtumo greičiausiai neišnaudos, kadangi jie yra suinteresuoti, kad žaidimas identiškai atrodytų abiejose konsolėse: „Aš žinau, kad kūrėjai (ar bent jau dauguma iš jų) darys viską, kad žaidėjai gautų geriausius projektus. Pasirodys daugybė šiuolaikinių tarpplatforminių žaidimų, kaip tai nutiko ir dabartinių konsolių atveju; studijos yra suinteresuotos, kad nebūtų akivaizdų vieno ir to paties žaidimų versijų skirtumų.

Kartu teigiama, kad spartos skirtumai nereiškia, jog nebus išnaudojamos visos Playstation 4 galimybės – kūrėjai, tikėtina, imsis įvairių gudrybių ir optimizacijų, kad silpnesnėje platformoje – Xbox One – skirta versija atrodytų ne blogiau.

RYSE_E3_2013

Adrian Chmielarz priminė, kad grafikos kokybė žaidimuose ne visuomet priklauso nuo platformos galingumo. „Xbox 360 greitesnis už PS3. Jai ne tik paprasčiau kurti žaidimus – ji, iš esmės, galingesnė. Tačiau iki šiol nėra Xbox 360 skirtų išskirtinių projektų, kurie atrodytų taip pat patraukliai, kaip ir „The Last of Us“. Halo 4 atrodo gerai. Gears of War nustebino mane 2006 metais. Ir vis tik patraukliausias grafikos požiūriu žaidimas pasirodė toje platformoje, kuri daugelio nuomone ir silpnesnė. Taigi karas tarp PS ir Xbox One nesibaigs vien todėl, kad PS4 yra 50% spartesnė – ir, tikėtina, kautynės niekada nesibaigs.“

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos