Publikuotas preliminarios AMD R9 290X (Hawaii) specifikacijos


Vokiečių puslapis 3Dcenter.org publikavo vaizdo plokštės AMD R9 290X, gausiančios grafinį procesorių Hawaii, preliminarius techninius duomenis. Priminsime, kad naujieji Volcanic Islands atstovai bus pristatyti rugsėjo 25 d., trečiadienį.

AMD-Radeon-HD-7990

Kompanijos AMD viceprezidentas kiek anksčiau patvirtino, kad naujieji GPU Hawaii savininkai bus gaminami, naudojant 28 nm technologinį procesą, kadangi jis leidžia pasiekti didesnių taktinių dažnių, maksimaliai išnaudoti Volcanic Islands potencialą. Matyt, lyginta su 20 nm pagrindu sukurtais grafiniais adapteriais, kurie dar neleidžia AMD išleisti serijinių vaizdo plokščių.

Naujųjų AMD sprendimų pagrindą sudarys architektūra Graphics Core Next 2.0. grafinio procesoriaus kristalo plotas sudarys 430 kv. mm, jame atsiras vietos 2816 universalių procesorių, kurie bus paskirstyti į 44 klasterius. Tai yra 37,5% daugiau, nei dabartiniuose GPU Tahiti, kurie sudaro Radeon HD 7950 ir HD 7970 pagrindą.

Reikia pažymėti, kad tokia gali privertė GPU Hawaii kristalo plotą padidinti tik 18%. Antra vertus, jis  vis tiek bus apie 30% mažesnis, nei konkurento nVidia GK110. Priminsime, kad jis naudojamas vaizdo plokštėse GeForce GTX 780 ir GTX Titan. Tai leidžia tikėtis, kad AMD pasiūlys daug patrauklesnę kainą, nei tai gali padaryti konkurentas.

Pranešama, kad GPU Hawaii turės keturis nepriklausomus rastrinius „varikliukus“ – dvigubai daugiau nei gali pasigirti GPU Tahiti (Radeon HD 79xx atstovai). Prognozuojama, kad tekstūrinių (TMU) blokų skaičius padidės iki 176, rasterizacijos (ROP) iki 32 arba 48 vienetų.

Grafinis procesorius Hawaii aparatiniame lygmenyje palaikys DirectX 11.2, įskaitant darbą su taip vadinamomis mega-tekstūromis.

7 komentarai (-ų)

 1. Ignas parašė:

  Dabar kai consolese vien AMD sukasi tai gal geriau AMD GPU negu Nvidia imt :O

 2. Andrius parašė:

  man tai tie AMD pavadinimai Tahiti Hawaii Buldozer be ryšio kažkokie

  • Ignas parašė:

   Koks skirtumas koks pavadinimas kad ir shit bucket ! svarbu kad geros butu !

 3. slaker parašė:

  as jau keleta metu AMD GPU promautinu.

  • guru parašė:

   amd grafika paskutinius ir verta to, kad ją galima būtų girti. sparta ok, kaina ok. tik kad neatnaujins vidutinio lygio grafikos, kai išleis hawaii, tai čia aiškus apsileidimas. tikiuos, kad nvidia išleis ką nors tokio naujo, kad ir amd turėtų pasistengt.

 4. aiwaris parašė:

  mane bent jau uzkniso belaukti tai pasiemiau 7970 GHz Edition nes kai jos pasirodys tai kokius puse metu ju kainos bus kosmines kaip speju.

 5. zet parašė:

  as tai irgi jau laukiu atsinaujinti, tik kazkaip galetu AMD greiciau kazka isleisti, nes tas 7970 jau tikrai seniai isejes. Ir prognozuoju, kad si ziema bus pc gelezies pardavimais turtinga.


Kitos kategorijos naujienos