Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2013.09.12


Nutekinta naujojo planšetinio kompiuterio Amazon Kindle Fire HD 2 nuotrauka. Publikuota, kaip teigiama, pirmoji nuotrauka, kurioje „gyvai“ pozuoja naujoji Amazon planšetė Kindle Fire HD 2, kuri turi 7“ įstrižainės ekraną. Naujokas prekyboje turi pasirodyti rudenį, prieš kalėdinių išpardavimų sezoną. Prognozuojama, kad ekrano raiška sudarys 1920×1200 taškų, procesorius – 4 branduolių Qualcomm Snapdragon 800, operatyvioji atmintis – 2 GB.

amazon-kindle-fire-2-leaked

Microsoft neapsisprendžia, ar svarbios konsolių techninės specifikacijos, ar ne. Microsoft Xbox marketingo padalinio vadovas Albert Penello jau pagarsėjo skambia fraze, kad konsolių techninės specifikacijos nieko nereiškia. Tačiau sėkmingai įsivėlė į ginčus ir ėmė lyginti Xbox One su PS4. Paminėtas didesnis Xbox one operatyvios atminties pralaidumas, spartesnis centrinis procesorius (beje, paspartintas paskutinę sekundę), trigubai spartesnę magistralę tarp CPU ir GPU. Galų gale pabrėžė, kad Xbox One yra labiau subalansuota konsolė, nei Sony PS4.

Visaapimanti Google vėl paduota į teismą. Kompanija Google dar kartą mina teismo slenksčius, kadangi naujas grupinis ieškinys teigia, jog korporacija pažeidė žmonių teisę į privatų gyvenimą. Paieškos gigantas apkaltintas tuo, jog Street View operacijų metu būdavo prisijungiama prie privačių, tačiau neapsaugotų Wi-Fi tinklų ir taip rinka informacija, kurios, iš pirmo žvilgsnio, Google rinkti nederėtų. Aišku, čia galima patarti tik viena: Wi-Fi prieigos tašką visuomet apsaugokite stipriu slaptažodžiu ir pasirinkti deramą šifravimo algoritmą (pavyzdžiui, WPA2).

Gigabyte išleido mažyti žaidimų kompiuterį Brix. Kompanija Gigabyte, matyt, nusprendė, jog jei viskas aplinkui mobiliąja, taigi atitinkamai ir mažėja, tas pats turi vykti ir su asmeniniais kompiuteriais. Tam reikalui pristatytas stacionarus Brix Mini PC. Pastarojo vidus labiau primins nešiojamą kompiuterį, kadangi rasime mobilų Haswell procesorių bei diskretinę vaizdo plokštę nVidia GeForce GT 650M, o visa tai, gamintojo teigimu, gali „pavežti“ netgi Crysis 3. Tiesa, bus ir paprastesnių konfigūracijų, o kainos prasidės nuo $199. Galingiausia versija atsieis $699 (1830 litų). Tiesa, už tokią sumą galima susirinkti didesnį, tačiau ir daug galingesnį stacionarų kompiuterį.

gigabyte-brix

Kas sakė, kad Playstation 4 bus pigesnė nei Xbox One? Nors $399 (būtent tiek bus prašoma už PS4) nėra labai mažai eiliniam lietuvaičiui, mėgstančiam pažaisti kompiuterinius ir video žaidimus, tačiau panašu, kad Argentinos vartotojams pasisekė dar mažiau – čia už japonų naujos kartos konsolės kaina nustatyta ties $1100 riba, o tai sudaro du mėnesinius vidutinio argentiniečio atlyginimas. Turbūt, šioje šalyje PS4 greitai bus galima pardavinėti ne kaip konsolę, o kaip investicinį produktą.

Publikuotas naujas Command & Conquer vaizdo klipas. Jame kūrėjai iš studijos Victory Games pasakoja apie tai, kokius aljansus žaidėjus galės pasirinkti, su kokiais vienetais galės kovoti prieš savo varžovus. Žaidimas kuriamas varikliuko Frostbite 3 pagrindu, tai bus realaus laiko strategija, platinama Free-2-Play pagrindu. Kol kas žaidimas yra Alpha stadijoje, tad kūrėjams dar yra kur padirbėti.

HTC neigia gandus, kad planuojama atleisti dabartinį kompanijos prezidentą. Niekam ne paslaptis, kad paskutiniu metu HTC išgyvena ne pačias geriausias dienas: pelnas smunka katastrofiškais tempais, darbuotojai suimami, apkaltinus paslapčių nutekinimu, buvę aukšto lygio vadovai kaltina dabartinį HTC vadovą Peter Chou neryžtingumu, komponentų tiekėjai nemyli… Natūralu, jog pasklido gandai, jog laikas keisti HTC vadovą, tačiau kompanija šiuos gandus iš karto paneigė, teigdama, jog Peter Chou gerai atlieka savo darbą, tuo tarpu kitiems reikia „nusileisti ant žemės“ ir judėti toliau.

Microsoft išplatino ne visus planuotus atnaujinimus. Pagal tradiciją, kiekvieną pirmą mėnesio antradienį Microsoft išleidžia savo produktų atnaujinimus. Kaip jau rašyta, šį kartą jų turėjo pasirodyti 14, tačiau dienos šviesą išvydo tik 13, kadangi vienas, susiję su .NET framework, buvo užlaikytas. Kompanijos atstovai pareiškė, kad atnaujinimas buvo „ne visiškai paruoštas“. Matyt, rugpjūčio mėnesio pamoka, kai išleista netgi keletas daugybę problemų sukėlusių atnaujinimų, buvo pagaliau išmokta ir atidžiau pažvelgta į papildomo testavimo procedūrą.

Linux sistemų savininkams nuo šiol prieinamas puikus žaidimų rinkinys. Humble Indie Bundle 9 – taip vadinama nauja žaidimų kolekcija, kurią pristatė kūrėjai iš Humble Bundle, Inc. Čia rasime visą eilę tarpplatforminių žaidimų, kurie prieinami ne tik Linux, tačiau ir Windows bei Mac OS X. Tai ir Trine 2: Complete Story, Brütal Legend, Eets Munchies, taip pat Mark of the Ninja. Kas susidomėjo ir kam negaila 3 eurų, prašome apsilankyti oficialiame kūrėjų puslapyje.

Viena iš Los Andželo mokyklų stebi, ką jos mokiniai publikuoja socialiniuose tinkluose. Turbūt dabar yra blogiausias laikas pranešti, kad jūs esate stebimas, tačiau būtent taip pasielgė vieną iš Kalifornijos mokyklų. Pastaroji moka privačiai kompanijai tam, kad ši sektų čia besimokančio jaunimo pranešimus socialiniuose tinkluose, balso pranešimus, el. paštą ir t.t. Tiesa, oficialiai teigiama, kad tai yra paties jaunimo labui. Tai pradėta daryti po to, kai vienas 15-metis neištvėrė užgauliojančių socialiniame tinkle ir nusižudė. Antra vertus, dabar mokyklos administracijai atsikratyti NSA pėdsako tikrai nepavyks. Didysis Brolis jus stebi.

Nokia, atsikračiusi mobilių įrenginių padalinio, visiškai neliūdi. Atvirkščiai, be sunkaus „balasto“ kompanija Nokia gali žengti į naują savo vystymosi etapą. Su mobilių įrenginių pardavimų kompaniją paliks 32 tūkst. ir dabar esamų 88 tūkst. darbuotojų, o tai taps dideliu transformacijos pavyzdžiu, teigia Nokia valdybos narys Risto Siilasmaa. Jis tiki, kad kompanija atras save iš naujo, o jos pagrindą nuo šiol sudarys trys banginiai – NSN (tinklų sprendimai), HERE („debesų“ pagrindu veikianti lokacijų tarnyba) ir pažangios technologijos, inovacijos bei 10 000 patentų šeimų portfelis. Dabar tik beliko išrinkti naują Nokia vadovą.

Marissa Mayer savo kompaniją Yahoo pavadino „didžiausiu pasaulyje startuoliu“. Ne paslaptis, kad su nauju vadove Marissa Mayer, kuri anksčiau darbavosi Google labui, kompanija Yahoo atgimė tarsi feniksas iš pelenų. Nuolat perkamos kitos firmos, kurios atnešė „šviežių idėjų ir šviežio kraujo“, atnaujinamos esamos tarnybos, keičiamos vidaus taisyklės. Viskas verda ir keičiasi, tarsi tai būtų ką tik atsiradęs startuolis. Dabar Marissa Mayer žino, kad reformoms jai reikės apie 3-4 metų, o viskas bus sukoncentruota į keturias strategines kryptis: teisingų žmonių samdymą, teisingų produktų kūrimą, viską paversti į teisingą duomenų srautą, kuris atneštų didesnes pajamas.

Jul 07, 2008 - Mountainview, California, USA - MARISSA MAYER, VP of Search and User Experiences, Google is photographed on the Google campus in Mountainview, CA on July 7, 2008. From the high-tech scene, there has risen a new crop of accomplished female C

Kompanija Dell bandys atgaivinti Venue prekinį ženklą. Tai kompanija ketina padaryti su nauju planšetiniu kompiuteriu, kuris gavo operacinę sistemą Windows 8.1, 8“ įstrižainės ekraną, naujausią Intel Atom (Bay Trail-T) procesorių. planšetinis kompiuteris buvo pademonstruotas dabar vykstančioje IDF 2013 rudeninėje sesijoje, kurioje Intel pasakoja apie savo naujuosius sprendimus ir technologijas, atrasiančius vietą partnerių produkcijoje. Dabar Dell turi du planšetinius kompiuterius su Windows RT (XPS 10) ir Windows 8 (Latitude 10), tačiau panašu, jog jie nesulaukė tokio populiarumo, kaip tikėtasi.

Ar atskirtumėte iPad mini nuo naujojo iPhone 5S? Rodos, gana kvailas klausimas, kalbant apie 7,95“ planšetinį kompiuterį ir 4“ išmanųjį telefoną. Tačiau eksperimentas parodė, kad šiame pasaulyje būna visko. Amerikiečiams, kurie bene labiausiai pasaulyje myli Apple ir jos produktus, buvo duodamas iPad mini ir pakankamai lengvai būdavo įtikinami, kad tai yra naujasis Apple iPhone 5S. Įdomu, ar Lietuvoje taip pat daug tokių žmonių?

2 komentarai (-ų)

 1. arnas parašė:

  saunuoliai daugiau tokiu naujienu

 2. Ignas parašė:

  Strategija su FrostBite 3 kazkaip mane sudomino labai o tas video pakutinis prajuokino 😀


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]