Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2013.09.20


Google atskleidė naują paieškos tarnybos Search puslapį. Kompanija Google paviešino, koks gi bus jos naujasis logotipas (apie jį gandai pradėjo sklisti šį mėnesį), taip pat parodė, kaip atrodys naujasis Search tarnybos puslapis. Logotipas šiek tiek praplatėjo, kartu atsirado ir aplikacijų įrankių juosta. Pastarasis atnaujinimas šiuo metu prieinamas D. Britanijos vartotojams, tačiau greitu metu jis pasieks visas likusias šalis.

new-google-search-website

Stephen Elop gaus $25.5 mln. po to, kai Nokia ir Microsoft bus baigtas. Kompanija Nokia pranešė, kad jos dabartinis vykdomasis direktorius Stephen Elop gaus $25.5 mln. po to, kai Microsoft galutinai įsigys Nokia mobilių įrenginių ir tarnybų padalinį. Kadangi po šio sandorio Stephen Elop pereis dirbti į savo buvusią darbovietę Redmonde, laikinai vadovauti imsis dabartinis Nokia direktorių valdybos pirmininkas Risto Siilasmaa, tuo tarpu S. Elop po visų viražų gali tapti netgi Microsoft generaliniu direktoriumi.

Nutekinti PC platformai skirto Grand Theft Auto 5 kadrai. Panašu, kad GTA V versija, skirta PC sistemoms, pasirodys. Apie tai leidžia kalbėti naujai nutekinti žaidimo kadrai, taip pat pasirodžiusi informacija, kad PC skirtas Grand Theft Auto 5 debiutuos lapkričio 22 d. Pranešama, kad žaidimo PC versija šiuo metu yra Beta stadijoje. Taip pat iš pateiktų duomenų galima spėti, kad tai bus „migrantas“ iš konsolėms skirtų versijų, taigi ženkliai geresnės grafikos galima nesitikėti.

Grand-Theft-Auto-5-PC-Version

Nepatenkintas australų mobiliojo ryšio operatorius nutraukia Nokia Lumia 1020 rezervavimą. Australų operatorius Telstra nusprendė nutraukti galimybę rezervuoti Nokia flagmaną Lumia 1020, o viso to priežastimi įvardino Nokia programinės įrangos problemas. Tiesa, užsisakiusiems Lumia 1020 australams operatorius kaip kompensaciją nemokamai duos Lumia 520. Kokios priežastys iš tikrųjų privertė atsisakyti Nokia išmaniojo telefono pardavimų, operatoriaus atstovai nutylėjo.

Marissa Mayer žada bendrauti su tai Twitter vartotojais, kuri ims naudoti Yahoo tarnybas. Kompanijos Yahoo vadovė Marrisa Mayer elgiasi kaip tikra moteris: Yahoo per jos valdymo laikotarpį įsigijo tiek kitų firmų, kiek nepirko visi kiti vadovai kartu paėmus. Dabar Marrisa Mayer nusprendė paflirtuoti su vartotojais: ji susikūrė Twitter paskyrą ir pažadėjo žmonėms, kad bendraus su jais, jei tik šie ims naudoti Yahoo tarnybas, pavyzdžiui, pradiniu naršyklių puslapiu taps Yahoo Search ir pan.

marissa-mayer

Britų operatoriai pranešė, kad iPhone 5C užsakymai gana blankūs.  Trys didžiausi britų mobiliojo ryšio operatoriai teigia, kad spalvotojo iPhone 5C užsakymai yra šiek tiek nuviliantys – paklausa yra „60-70% mažesnė“, nei buvo galvojama iš pradžių. Matyt, auksinės spalvos nebuvimas britus verčia laukti iPhone 5S pasirodymo…

Apple pradeda atakuoti savo konkurentus. iPhone 5S ir iPhone 5C premjeros atgarsiai baigėsi, konkurentai jau išsakė savo nuomonę apie naujuosius Apple sprendimus, tad dabar prieš konkurentus veiksmų ėmėsi pati Apple. Jos vadovas Tim Cook neseniai įkando Nokia, sakydamas, kad suomių kompanija yra puikus pavyzdys, kad privalu nuolat kurti inovacijas, kitokiu atveju laukia mirtis. Kartu kandžių žodžių sulaukė ir Google, kurios Android vis dar yra smarkiai fragmentuota, o kenkėjų skaičius jau toks didelis ir taip sparčiai auga, kad viso to mastus net sunku įsivaizduoti. O Microsoft tiesiog elementariai kopijuoja Apple strategiją, teigė Tim Cook.

HP papasakojo apie savo naujuosius Windows 8.1 kompiuterius. HP paskelbė, kad šį rudenį ketina pristatyti visą eilę kompiuterių su naujausia Microsoft operacine sistema. Tarp jų bus nešiojamas kompiuteris HP Envy 17, kuris gaus integruotą Leap Motion kontrolerį, leisiantį gestais ir netgi pirštų judesiais valdyti vaizdą ekrane. Taip pat pamatysime HP Spectre 13 Ultrabook su 2560 x 1440 raiškos ekranu, planšetę HP Omni 10 su Intel Bay Trail procesoriumi ir 1920×1200 raiškos ekranu, transformerius Spectre 13 x2 ir Split 13 x2 su Intel Haswell procesoriais.

Už iPhone 5S pirštų atspaudų skenerio nulaužimą hakeriams siūlomi pinigai, alkoholis ir net nešvankaus sekso knygos. Neretai hakerio gyvenimas iš tikrųjų labai įdomus, ypač kai susiduriama su tuo, kas įvardijama kaip nenulaužiama. Šį kartą prasidėjo akcija, kurios metu hakeriams siūloma įveikti Apple naudojamą Touch ID technologiją. Per Twitter vartotojai jau siūlo įvairių apdovanojimų: realių ir virtualių pinigų (Bitcoin), burbono butelis ar net nešvankaus sekso knyga. Galbūt kažkam tokios motyvacijos pilnai užteks.

touchid-hack-awards

Pajamos iš mobilių aplikacijų pardavimų 2013 metais pasieks 26 mlrd. JAV dolerių. App Store parsisiuntimų skaičius šiemet viršys 102 mlrd. kartų, kai 2012 m. šis rodiklis siekė 64 mlrd., teigia Gartner analitikai. Kalbama, kad pajamos iš aplikacijų pardavimų šiemet sieks 26 mlrd. dolerių. Įdomiausia tai, kad net 91% aplikacijų parsisiunčiama nemokamai. Gana smarkiai didėja transakcijos aplikacijų viduje. 2017 metais pajamos iš aplikacijų pardavimų padidės iki 76 mlrd. dolerių, o 48.2% pajamų atneš būtent tranzakcijos aplikacijų viduje.

Sulaukęs 85-erių, mirė Nintendo gelbėtojas Hiroshi Yamauchi. Japonų verslininkas Hiroshi Yamauchi, kuris išgelbėjo Nintendo nuo bankroto ir pavertė pasauliniu prekiniu ženklu, mirė, sulaukęs 85 metų amžiaus. Hiroshi Yamauchi dėka Nintendo pasamdė legendinį žaidimų dizainerį Shigeru Miyamoto, kuris prisidėjo prie tokių pasaulinių frančizių atsiradimo, kaip Mario, F-Zero, Donkey Kong, Star Fox, Zelda.

Android vartotojams prieinama nemokamas biuro programų paketas QuickOffice. Google pranešė, kad QuickOffice nuo šiol nemokamai prieinama visiems Android įrenginių savininkams. Negana to, aplikacija nemokama ir iPhone bei iPad savininkams tol, kol jie naudojasi Google paskyra. Su QuickOffice galima kurti ir redaguoti Microsoft Office dokumentus, skaičiavimų lenteles ir prezentacijų skaidres. Viską bus galima išsaugoti 15 GB talpos Google Drive „debesų“ tarnyboje. Aplikacija suderinama su Android 2.2 ir naujesnėmis versijomis. Atsisiųsti galima iš Google Play.

SimCity gaus papildymą „Cities of Tomorrow“. Electronic Arts oficialiai pristatė naują SimCity papildymą „Cities of Tomorrow“. Kaip galima matyti iš pavadinimo, atnaujinimas pasiūlyti futurizuoti pastatus, atsiras galimybė vykdyti naujus tyrimus, atrasti naujų resursų, vartotojai galės statyti miestus su technologijomis, kurių dar nėra realiame gyvenime.

Internet Explorer 11 operacinėje sistemoje Windows 7 yra 30% spartesnė nei kitos naršyklės. Microsoft visai neseniai pradėjo platinti Internet Explorer 11 Release Preview versiją, skirtą Windows 7 vartotojams. Kartu pradėta ir reklaminė kampanija, kuri teigia, kad IE11 čia net 30 proc. spartesnė, nei visos kitos konkurentų naršyklės. Už tai reikia dėkoti naujam JavaScript varikliukui Chakra. Kartu naršyklė siūlo geresnį suderinamumą su esamais interneto puslapiais, palaiko naujus WEB standartus ir t.t.

EA teigia, kad Battlefield 4 gali nugalėti Call of Duty: Ghosts. Electronic Arts viceprezidentas Patrick Soderlund pareiškė, jog jo komanda tol nesudės rankų, kol Battlefield serija netaps Nr. 1 pirmojo asmens šaudyklių rinkoje ir nenugalės savo amžino varžovo Call of Duty. Tai įgyvendinti padės ne tik tinkamos technologijos, tačiau ir tinkama strategija. Kam bus lemta nugalėti, matyt, lems daugelio žaidėjų režimai.

HTML5 naudojamas beveik 10 proc. Interneto puslapių. Tokią statistiką pateikė kompanija Google. HTML5 leidžia kurti tikrai šaunius puslapius su švaria ir lengvai suprantama sintakse. Ir tokie Google pateikiami duomenys leidžia tikėtis, kad standartas sparčiai plis ir toliau. Tiesa, HTML5 video paplitimas vis dar nuviliantis: jį naudoja vos 0,28 proc. Google suindeksuotų puslapių – vis dar karaliauja jo didenybė Flash.

Titanų dvikova: iOS 7 prieš Android 4.3. Bene karščiausios „diskusijos“ mobilioje industrijoje, be jokios abejonės, kyla tarp iOS ir Android gerbėjų. Diskusijos ne veltui patalpintos į kabutes, kadangi dažnai vyrauja emocijos, o ne racionalūs argumentai. Juo labiau, kad skiriasi žmonių poreikiai, finansinės galimybės ir t.t. Puslapis PhoneArena nusprendė „civilizuotai“ palyginti iOS 7 ir Android 4.3. Natūralu, kad pliusų ir minusų rasta abiejose stovyklose, o kartu pripažino, kad karšti ginčai labiau panašūs į klausimą, kas geriau, bananai ar apelsinai. Pridursime tik tiek, kad valgyti sveika ir vienus, ir kitus.

Didžiausiu kompiuteriams skirtų monitorių tiekėju 2013 m. II ketvirtyje tapo… Dell. Kai nesiseka asmeninių kompiuterių rinkoje, tikėtina, kad atsiras nišų kažkur kitur. Būtent tokia filosofija, matyt, vadovaujasi kompanija Dell, kuri II ketvirtyje užėmė 14.9% pasaulinės monitorių rinkos. Antra liko Samsung su 12.6%, trečia buvo HP su 11.9%. Penketuką uždaro LG su 9.9% ir Lenovo su 9.1%. Tokią statistiką pateikė analitikų kompanija IDC.

Dizaineriai jau dabar kuria Android 5.0 konceptus. Nors visi laukė Android 5.0 versijos pasirodymo dar šiemet, tačiau panašu, kad turėsime reikalų tik su „šokoladiniu“ 4.4 KitKat. Vis tik Google operacinės sistemos gerbėjai nenusiramina ir kuria savo konceptus, kaip gali atrodyti penktoji Android versiją. Vieną iš tokių pateikė dizaineris Craig Tuttle, pasiūlydamas keletą tikrai šaunių idėjų:

Linksmas vaizdo klipas iPhone 5S debiuto išvakarėse. Kol Apple specialistai galvoja, ką dar tokio naujo galima įdiegti į išmanųjį telefoną, humorą mėgstantys žmonės jau spėjo padaryti išvadą, kad viskas… idealu ir nieko keisti nereikia. Būtent taip atsitiko su iPhone 5S – tas pats iPhone 5, kadangi „S“ reiškia „Same“ (toks pats):

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos


  • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

  • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

  • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

  • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

  • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

  • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

  • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

  • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

  • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

  • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]