Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2013.09.26


Antrasis Valve anonsas – žaidimų sistemų Steam Machines beta testavimas. Iš karto po to, kai Valve pristatė žaidimams skirtą operacinę sistemą SteamOS, sukurtą Linux pagrindu, kompanija atliko antrą logišką žingsnį – anonsavo projektą Steam Machines. Kūrėjai žada, kad 2014 metų pradžioje pasirodys įvairios žaidimų platformos su SteamOS, jas gamins įvairūs Valve partneriai. 300 žmonių, pageidaujančių išbandyti Valve sukurtą pramogų sistemą, galės tai padaryti dar šiemet – jie gaus žaidimų sistemų prototipus ir galės atlikti Beta testavimą. Panašu, kad PS4 ir Xbox One turės naują konkurentą.

Samsung patvirtino, kad spalį išleis išmanųjį telefoną su išlenktu ekranu. Korėjiečių kompanija patvirtino, jog nudžiugins savo gerbėjus dar spalio mėnesį. Pardavimų ir marketingo padalinio vadovas D.J. Lee teigė, kad Samsung „planuoja šių metų spalio mėnesį P. Korėjoje pristatyti išmanųjį telefoną su išlenktu ekranu“. Ar tai tikrai bus planšetofonas Galaxy Note 3, oficialiai patvirtinta nebuvo, nors šaltiniai teigia, kad tai bus būtent šis išmanusis telefonas. Kokia nauda iš tokio ekrano vartotojui, pasakyti kol kas sunku.

iTunes pasirodė žaidimo GTA V garso takelis. Kompanija Rockstar Games el. parduotuvėje iTunes patalpina keliolikos muzikinių kompozicijų rinkinį, kurios panaudotos kultiniame žaidime GTA V. albumas padalintas į tris dalis. Reikia pažymėti, kad žaidime panaudota daugiau nei 240 kompozicijų, taigi įsigyti galima tik mažąja jų dalį. GTA V garso takelį galimą atsisiųsti iš iTunes, pasinaudojus šia nuoroda.

gta5-soundtrack

GTA V žaidėjai skundžiasi, kad iš garažų dingsta automobiliai. Iš pradžių buvo galima pagalvoti, kad tai yra kūrėjų sugalvotas triukas – juk miestas niekada nebūna be vagių. Tačiau paaiškėjo, kad tai yra žaidimo klaida. Rockstar Games patarė žaidėjams laikyti savo automobilius kuo toliau nuo garažų. Saugomi juose automobiliai netenka visų modifikacijų arba apskritai dingsta be pėdsakų. Dažniausiai tai nutinka, kai žaidėjas persėda į kito personažo automobilį. Kūrėjai ieško šios problemos priežasties, taigi reikia tikėtis, kad greitu metu šis nesklandumas taps praeitimi.

Micron turi paruošusi inžinerinių Hybrid Memory Cube pavyzdžių. Tai pirmieji HMC atminties pavyzdžiai, kurių talpa sudaro 2 GB. Pagrindinis tokios atminties privalumas – apjungiama didelės spartos loginė I/O schema ir DRAM atmintis viename sprendime. Tai leidžia pakelti produktyvumo lygį į naujas aukštumas (pirmiausia tai susiję su duomenų pralaidumu), padidinti komponavimo tankį, padidinti energetinį efektyvumą. Micron tikisi, kad vartotojiškoje elektronikoje HMC atminties pasirodys po 3-5 metų.

Dell planuoja išleisti ne tik Windows 8.1 planšetinį kompiuterį. Nauji gandai teigia, kad jau kitą savaitę kompanija Dell ketina anonsuoti planšetinį kompiuterį su ARM procesoriumi. Šis gaus operacinę sistemą Windows RT 8.1, o tai rodo, kad amerikiečių kompanija taps viena iš nedaugelio Microsoft partnerių, kuriam ši platforma vis dar įdomi. Iki šiol Dell planavo išleisti planšetinį kompiuterį su Intel Bay Trail platforma, tačiau panašu, kad visu tuo kompanija neapsiribos.

Nuo šiol auksiniu bus ne tik iPhone 5S, tačiau ir Galaxy S4. Nespėjo Apple pasidžiaugti, kad turi aukso spalvos išmanųjį telefoną, o konkurentas Samsung suskubo atsakyti tuo pačiu – išleido Galaxy S4 Gold Edition. Tiesa, šis modelis iš tikrųjų turi brangaus metalo – paauksuotos išmaniojo telefono briaunos. Tikėtina, kad šis modelis bus siūlomas tik turtingų šalių gyventojams (telefonas anonsuotas Samsung paskyroje, skirtoje nafta turtingiems Jungtinių Arabų Emyratams).

Greitu metu HTC One gaus operacinės sistemos atnaujinimą. HTC One buvo pristatytas šių metų pavasarį, ir dabar jam prieinamas Android 4.2 Jelly Bean. Vis tik greitu metu jis gaus Android 4.3 – pirmieji atnaujinimą gaus HTC One Developer Edition savininkai, tai įvyks jau kitą savaitę. Kitos HTC One versijos naują Android versiją turėtų gauti spalio mėnesį. Kadangi Google iki rudens pabaigos išleis ir Android 4.4 KitKat, galima tikėtis, kad šių metų pabaigoje arba 2014 m. pradžioje HTC One savininkai gaus ir šią OS versiją.

Surface Mini galima nesitikėti iki pat 2014 metų pradžios. Šaltinių teigimu, Microsoft ruošiamas kompaktiškas planšetinis kompiuteris Surface Mini turėtų pasirodyti ne anksčiau 2014 metu pradžios. Tuomet Microsoft planuoja Windows RT platformai pritaikyti atnaujinimų planą, kuris šiuo metu taikomas Windows Phone. Spėjama, kad planšetė gaus ekraną su 7“ arba 8“ įstrižaine.

Tarnyba Android Device Manager nuo šiol leis Android telefoną užblokuoti nuotoliniu būdu. Maždaug prieš mėnesį Google pristatė tarnybą Android Device Manager, kuri leidžia nuotoliniu būdu pašalinti savo duomenis iš išmaniojo telefono, jei jis yra prarastas/pavogtas. Tačiau visai neseniai atsirado nauja funkcija – nuotoliniu būdu blokuoti savo išmanųjį telefoną. Net jeigu įdiegtas naujas slaptažodis, vizualinė arba kita blokavimo sistema, tarnyba sukurs naują slaptažodį, priverstinai panaikins ankstesnius blokavimo nustatymus. Atblokuoti bus taip pat lengva, kaip ir užblokuoti.

Minecraft gerbėjas žaidime sukūrė virtualią D. Britaniją. Viena ši kartografijos paslaugomis užsiimančios kompanijos Ordnance darbuotojų žaidime Minecraft sukūrė savo nuosavą pasaulį. Pasitelkęs 22 mlrd. blokų, jis kartu su kolegomis atkūrė tikslią D. Britanijos kopiją. Atkurto pasaulio plotas sudaro 244 tūkst. kvadratinių kilometrų. Įdomu tai, kad atkūrimo procesas užtruko vos kelias savaites. Jei ką nors sužavėjo šis projektas ir yra noras jį atsisiųsti, tai galima padaryti, pasinaudojus šia nuoroda.

Naujas vaizdo klipas apie Unreal Engine 4. Epic Games publikavo naują vaizdo klipą, priklausantį serijai Inside Unreal. Čia pagrindinis dėmesys skiriamas herojui Infiltrator, matomas HDR atspindžių darbas, GPU Particles dalelių sistema, atvaizduojanti susidūrimo apdorojimo galimybes, daugiasluoksnės medžiagos ir t.t.

Premium klasės Samsung telefonai Galaxy F gaus visiškai metalinį korpusą. Nepaisant to, kad Samsung šiuo metu įsimylėjusi plastikinius korpusus, kitąmet bus išleista nauja Galaxy F serija, kuri priklausys Premium klasei ir turės metalinį korpusą. Kartu bus įdiegtas aštuonių branduolių procesorius ir 16 megapikselių kamera su optinės stabilizacijos sistema. Panašu, kad Samsung vadovybė nusprendė, jog per vienerius metus išleisti kelis flagmanus – viso to neužtenka. Tikėtina, kad jei eksperimentas pavyks, metalinį korpusą gali gauti ir Galaxy S5 bei kiti modeliai.

samsung-galaxy-f-series-metal-case

3D spausdintuvas daro meno kūrinių reprodukcijas, viską atkurdamas iki menkiausių teptuko potėpių. Garsių menininkų kūrinių reprodukcijos gali būti sukurtos, tačiau jos apgaus tik diletantus – ekspertas visuomet atpažins kopiją. Tačiau dabar atsirado metodas, kuris leidžia kopijuoti meno šedevrus, pasinaudojant 3D skeneriu ir 3D spausdintuvu. Nauja technologija leidžia atkurti netgi unikalų paveikslo reljefą.

Tapo prieinama nauja populiaraus grotuvo VLC 2.1.0 versija. VideoLAN (VLC) yra puikiai žinomas vaizdo grotuvas, kuris gali būti naudojamas sistemose su Windows, Linux ir Mac OS X. Naujoji versija turi perrašyti garso atkūrimo modulį, geresnį garso valdymą, naujas garso išvesties galimybes, patobulintas darbas su esamais vaizdo formatais MKV, AVI, MP4 ir t.t. Tai pirmoji stabili VLC versija, kuri prieinama ir mobilių platformų iOS bei Android savininkams. Atsisiųsti VLC 2.1.0 galima, pasinaudojus šia nuoroda.

Blogio imperija, arba štai ką Apple daro su šių dienų jaunimu. Youtube pasirodė vaizdo klipas, kuriame matyti, kaip susigraudina 4 metukų vaikas, kai pamato, jog jo mylimas Apple mobilus įrenginys atsinaujino iki iOS 7. Viskas taip smarkiai pasikeitė, kad net verkti norisi:

3 komentarai (-ų)

 1. Kapitonas Ignas parašė:

  Nu taip 4 metu vaikas su Iphone 😀

 2. arnas parašė:

  saunuoliai,tai.p ir toliau,daugiau tokiu naujienu.

 3. Gintas parašė:

  Puikūs pusrytukai 🙂


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]