Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2013.09.25


Atnaujintas kompiuteris Apple iMac gavo Intel Haswell procesorių ir SSD su PCIe magistrale. Kompanija Apple pristatė atnaujintus All-in-One tipo kompiuterius iMac, kurie gavo 4 branduolių Intel Haswell procesorius, o taip pat SSD kaupiklius, kuriuose SATA sąsaja pakeista į PCI Express. Aliuminio korpuse patalpinti 21,5“ arba 27“ IPS ekranai, integruota Intel Iris arba mobili nVidia grafika (nuo GeForce GTX 755M iki pat GeForce GTX 780M), taip pat bevielio ryšio moduliai su Wi-Fi 802.11ac standarto palaikymu. Maksimali duomenų kaupiklio talpa – 3 TB, operatyvios atminties kiekis – 32 GB.

Apple-iMac-2013

Verslui skirti OCZ SSD Deneva 2 kaupikliai gavo 19 nm MLC NAND atmintį. Nauja atmintis leido panaudoti visiškai naują maitinimo posistemės architektūrą, kuri „suprojektuota nuo nulio“, teigia gamintojas. SSD kaupikliai naudoja kontrolerį LSI SandForce SF-2281, yra 2,5“ formato; duomenų skaitymo ir įrašymo maksimali sparta – 550 ir 520 MB/s. produktyvumo lygis su 4 Kb blokais – 45000 IOPS (skaitymas), 34000 IOPS – įrašymas. Prieinami 120 GB, 240 GB ir 480 GB talpos modeliai.

Surface 2 reklamoje planšetinis kompiuteris turi Windows 8 su „Start“ mygtuku. Akylūs vartotojai, kurie stebėjo naujojo Surface 2 reklamą, pastebėjo, jog planšetinis kompiuteris demonstruojamas su operacine sistema Windows 8, tačiau matyti, kad programinė platforma turi Aero vartotojo sąsają ir seną gerą „Start“ mygtuką. Kitais žodžiais tariant, nors Microsoft aktyviai bando vartotojus pripratinti prie „plytelinės“ Modern UI, reklamą kūrę specialistai mieliau renkasi seną stacionarią Windows sąsają. Microsoft atstovai teigė, kad „Start“ mygtuko pasirodymas reklamoje – tai apmaudi klaida.

surface-rt-windows-8-start-button

Call of Duty kūrėjai teigia, kad naujus žaidimus kurti tampa vis sunkiau ir brangiau. Call of Duty kūrėjai iš studijos Infinity Ward išreiškė susirūpinimą, kad su kiekvienais metais žaidimų kūrimas nuolat brangsta. Tuo skundžiasi ne tik nepriklausomi kūrėjai, tačiau ir AAA klasės hitus kuriančios kompanijos. Vartotojai nori matyti daug kokybiškesnę grafiką ir realistišką paveiksliuką, o tai kainuoja didelius pinigus, teigė Infinity Ward prodiuseris Mark Rubin. Tiesa, GTA V pavyzdys parodė, kad nors žaidimo kūrimas ir gali kainuoti virš 250 mln. dolerių, tačiau tokie projektai gali labai greitai atsipirkti – vos per vieną parą. Taigi stengtis verta?

El. distribucijos sistemoje Origin pasirodė futbolo simuliatorius FIFA 14. Vakar naujausias EA Sports sukurtas futbolo simuliatorius tapo prieinamas ne tik el. parduotuvėse App Store bei Google Play, tačiau ir EA skaitmeninės distribucijos tarnybos Origin. Elektroninę žaidimo versiją galima įsigyti už maždaug 98 litus. Žaidimas prieinamas PC, PS3, PS Vita, PSP ir Xbox 360 savininkams, tuo tarpu lapkričio antroje pusėje debiutuos ir PS4 bei Xbox One skirtos versijos.

fifa-14-screen

Google panaikins galimybę naršyklėje Chrome naudoti įskiepius. Kompanija Google pranešė, kad nuo 2014 metų sausio mėnesio ketina faktiškai uždrausti naršyklėje Chrome naudoti daugumą žinomų ir plačiai naudojamų įskiepių (plug-ins), vietoj to bus susikoncentruota ties tiesiogiai į Pasaulinį Voratinklį integruotais standartais. Numatyti pokyčiai bus realizuoti per visus 2014 metus. Tai taps tikromis technologijos NPAPI laidotuvėmis, tikina ekspertai. Tarp išimčių, kurios bus leistos naudoti ir kitais metais, taps Unity, Google Earth, Java, Google Talk, Silverlight, Facebook Video.

Microsoft teigia, kad telefonas besivystančioms šalims – tai kompiuteris, kuris gali skambinti. Microsoft operacinių sistemų padalinio vadovas Terry Myerson teigia, kad „telefonas besivystančių šalių atžvilgiu ir yra kompiuteris“, t.y. tokių rinkų vartotojams pirmuoju kompiuteriu bus būtent telefonas. Šiuo atveju buvo turima omenyje Nokia Lumia išmanieji telefonai, kurie įsigyjami tuomet, kai žmonės negali sau leisti planšetės ar asmeninio kompiuterio. Tokius vartotojus Microsoft nori padaryti savo klientais. Tiesa, pamirštama, kad daugelyje atvejų Android analogai gali būti daug pigesni.

LG ir Samsung nutraukė karą dėl OLED ir LCD technologijų patentų pažeidimo. Korėjiečių kompanijos pranešė, kad sureguliavo tarpusavio konfliktą dėl OLED ir LCD technologijų, kurios tapo nesantaikos objektu bei privertė santykius aiškintis eilėje teisminių procesų. Abi kompanijos yra didžiausi šio tipo ekranų gamintojai, taigi dabar galės daugiau dėmesio skirti inovacijoms ir konkurencingumo didinimui, nors kai kurie ekspertai baiminasi, kad tokia taika turi kartelinio susitarimo prieskonį, o vartotojams tai reikštų didesnes kainas.

Operatyvios atminties mikroschemų kainos pasiekė dviejų metų aukštumas. Nors kompanija SK Hynix Semiconductor tikino, kad gaisro pasekmės jos Kinijos gamykloje bus likviduotos jau lapkričio mėnesį, o pagrindinėms gamybinėms patalpoms nepakenkta, tačiau rinka turi savo nuomonę – operatyvios atminties mikroschemos smarkiai pabrango ne tik didmeninėje, tačiau ir momentinių sandorių rinkoje. Per paskutines savaites stebėtas net 42 proc. mikroschemų kainų augimas. Nors galutinė produkcija taip smarkiai nebrangs, tačiau Kalėdas pasitiksime jau su brangesniais operatyvios atminties moduliais. Ir kas galėtų paneigti faktą, kad…

Assassin’s Creed 4: Black Flag – naujas daugelio žaidėjų režimo klipas. Kompanija Ubisoft anonsavo vaizdo klipą, kuriame parodyti Assassin’s Creed 4: Black Flag daugelio žaidėjų režimo ypatumai. Priminsime, kad žaidimas debiutuos šių metų lapkričio mėnesį – tuo pačiu metu, kaip ir naujos kartos žaidimų konsolės PS4 ir Xbox One.

Suskaičiuota iPhone 5S ir iPhone 5C savikaina. Analitikai iš kompanijos IHS iSuppli suskaičiavo, kad iPhone 5S versija su 16 GB kaupikliu Apple kainuoja $191, surinkimas papildomai atsieina apie $8. Be sutarties su mobiliojo ryšio operatoriumi toks iPhone 5S kainuoja $649. Savo ruožtu, pigiausia iPhone 5C versija su 16 GB kaupikliu kainuoja $166 + $7 už surinkimą. Mažmeninė iPhone 5C kaina be sutarties kainuoja $549.

Facebook kuria neuroninį tinklą, kuris bus skirtas daug gilesniam duomenų apdorojimui. Kompanija Facebook ėmėsi naujų žingsnių, kurie leis kiek kitaip suskaitmeninti socialinio tinklo vartotojų asmenybes. Kad geriau suprastų savo vartotojų poreikius ir norus (nors socialinio tinklo naudotojų ir pradeda mažėti), Facebook pasamdė specialistų komandą, kuri specializuojasi dirbtinio intelekto srityje. Sukurtas neuroninis tinklas galės įsiminti vartotojų įpročius bei norus nauju būdu, kuris panašesnis į „žmogiškąjį“. Panašu, kad tikslinė reklama bus daug veiksmingesnė ir įkyresnė, nei galvojome anksčiau.

Ir vėl gimtadienis – šį kartą 5 metukai sukako Android. Prieš penkerius metus buvo anonsuotas pirmasis išmanusis telefonas HTC G1 su operacine sistema Android. Tuometinis Android pionierius turėjo 480×320 raiškos ekraną, 528 MHz procesorių (aišku, vieno branduolio), 192 MB operatyvios atminties. Iki pat šiandienos šios Google programinės platformos kelionė į rinką patyrė nemažai sukrėtimų, tačiau galutinis rezultatas yra tikrai stulbinantis. Iš pradžių fotoaparatams kurta operacinė sistema dabar dominuoja išmaniųjų telefonų rinkoje, tačiau ne vienam įdomu, kas bus dar po penkerių metų. Komentaruose galima ir paspėlioti…

Koks gi rytas be kavos puodelio?! Jei skaitydami šias naujienas gurkšnojate kavą, dar kartą pagalvokite, ar tai verta daryti. Šveicarų mokslininkai nustatė, kad kavoje esantis kofeinas daro neigiamą poveikį smegenims, t.y. labai sulėtina jo vystymąsi. Tai reiškia, kad vaikai ir paaugliai nuo kavos turėtų visiškai susilaikyti arba šio gėrimo kiekį apriboti iki minimumo. Kaip pakaitalą rekomenduojame gerti pieną ir šviežiai spaustų vaisių sultis: kalbama, kad tai daug sveikiau.

5 komentarai (-ų)

 1. Kapitonas Ignas parašė:

  Tai ka man rytais piena gert ? Tiesiog Piena be nieko ?

  • Paulius parašė:

   Galima gerti prieną ir šviežiai spaustų vaisių sultis, galima ir vienu metu 🙂

 2. Raimis parašė:

  Su ta kava mokslininkai visai jau… Vieni nustato, kad kenkia, kiti sako sveika. Jau ne vienas toks straipsnis spaudoj man užkliuvo.

  • Paulius parašė:

   Tsakant, visur gyvenime reikia rasti aukso viduriuką, taip ir čia, ko gero…

  • zet parašė:

   nu taip, nes sakau, zodis „mokslininkai“ gali reiksti ka nori. Pvz mes su jumis galim vadintis FACEIT moklsininkais, dar Delfio mokslinainai lietuvoje yra. Lietuvos krepsinio mokslininkai tai isvis visi tautieciai. Ir tyrimas, neaisku koks atliktas buvo ir su kuo ir kaip. Kokie ten kiekiai to kofeino buvo duoti irgi neaisku. Ten raso, kad vietoje vandes dave, tai gal del vandens trukumo? Nes kofeinas isstumia vandeni. Is to paties s traipsnio idomi citata:


   The slower maturing process in the brain also had an impact on behaviour: rats normally become more curious with age, but the rats consuming caffeine remained timid and cautious.“

   Ir dar, cia galima atlikti tyrima, kad pvz duona kenkia, maitintu triusius visa gyvenima tik duona ir paskui pamatytu,kad jie kitokie negu normalu maista gaunantys triusiai 🙂

   Esme yra, kad tyrimas lieka tyrimu, bet va kai ji klaidingai interpretuoja, tai jau melas gaunasi. Patys tie mokslininkai teigia, kad „There is still need for research in this area,“. Taigi, sitoje vietoje per drasiai uzvare Faceit komananda 🙂


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]