Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2013.09.27


Pasirodė iOS 7 atnaujinimas. Nors iOS 7 pasirodė visai neseniai, tačiau Apple jau spėjo išleisti jai atnaujinimą iOS 7.0.2, kuris turėtų ištaisyti surastas klaidas. Atnaujinimas užima apie 20 MB, jis turėtų pašalinti spragą, leidžiančią apeiti ekrano slaptažodį, patobulinta graikiška klaviatūra slaptažodžio įvedimui. Kam šio atnaujinimo neužteks, galės pakalbinti Siri, pavyzdžiui, paprašyti (angliškai) sumažinti ekrano ryškumą arba parodyti prieinamus Wi-Fi tinklus.

Xbox One turės funkciją pasidalinti vaizdo įrašu per Facebook ir Youtube. Microsoft konsolė, kaip žinia, galės įrašyti 5 minučių trukmės vaizdo klipą, kuriame matysis jūsų žaidžiamo žaidimo eiga. Visu tuo bus galima pasidalinti per Facebook arba Youtube, tačiau ši funkcija atsiras tik 2014 metais, o šiemet tai bus leidžiama daryti tik per Xbox Live.

Naujas F1 2013 vaizdo klipas. F-1 gerbėjams studija Codemasters dedikuoja naują vaizdo klipą, kuriame parodomos ne tik pagrindinės žaidimo galimybės, tačiau ir lenktynės įvairiomis oro sąlygomis (pavyzdžiui, per lietų), galima pamatyti ir avarijų. Pats žaidimas turi debiutuoti spalio mėnesį.

Pasiektas rekordinis saulės elementų efektyvumo rodiklis. Grupė mokslininkų iš Vokietijos ir Prancūzijos pasiekė didžiausią saulės elemento efektyvumo lygį, kokį tik kada nors buvo pasiekusi žmonija. Naujųjų elementų naudingumo koeficientas pasiekė net 44,7%. Kada visa tai galėtų tapti serijiniu produktu, mokslininkai nepraneša, tačiau jau dabar galvojama apie jų panaudojimą elektromobiliuose, kosminėje technikoje, saulės elektrinėse ir kitose srityse.

Patikslintos HTC planšetofono One Max specifikacijos. Kadangi HTC išmanusis telefonas su 5,9“ Full HD ekranu jau praėjo sertifikavimo procedūrą Kinijoje, pasitvirtino tam tikra informacija dėl galutinių specifikacijų. Nors anksčiau buvo spėliojama dėl procesoriaus (vieni kalbėjo apie naujausią Snapdragon 800, kiti – apie seną Snapdragon S4 pro), dabar aiškėja, kad tai bus tas pats sprendimas, kaip ir HTC One, t.y. Snapdragon 600. Kitos specifikacijos nesikeitė – 2 GB operatyvios atminties, 16 GB kaupiklis, 3300 mAh baterija. Korpuso nugarinėje dalyje rasime pirštų atspaudų skaitytuvą.

Google Hangouts klaida pranešimus siunčia klaidingiems adresatams. Nors šį pirmadienį visas pasaulis kentėjo nuo GMail techninių problemų, dabar vieną bėdą pakeitė kita – tarnybos Hangout vartotojai praneša, kad jų siunčiamos žinutės pasiekia visiškai ne tuos žmones, kam jos adresuotos. Google jau žino apie šią problemą ir pažadėjo ją kuo greičiau išspręsti.

Vartotojai labiausiai patenkinti iOS 7, mažiausiai – Windows Phone 8. Kompanijos Pfeiffer Consulting sudarytas naujausias vartotojų pasitenkinimo mobilia OS indeksas parodė, kad vartotojai labiausiai patenkinti Apple operacine sistema iOS. Beje, iOS 7 aplenkė ankstesnę versiją iOS 6. Abi jos aplenkė Android (čia praktiškai dominavo Samsung mobilūs įrenginiai), vos vos atsiliko BlackBerry 10, tuo tarpu paskutinėje vietoje pasiliko Windows Phone 8. Indeksas parodė, kad didžiausia konkurencija tarp mobilių OS vyksta vartotojo sąsajos srityje.

Pfeiffer Consulting Index 2013

Naujas GTA V vaizdo klipas „World In Motion“. Šiek tiek daugiau nei tris su puse minutės trunkančiame klipe Rockstar Games pademonstravo Los Santoso miestą. Į vieną klipą sulipdyta dešimtys fragmentų, kurie apima skirtingas miesto vietas. Vaizdas pagreitintas, kad peržiūra neprailgtų. Visa tai leidžia pamatyti, kiek daug nuveikė kūrėjai, sukurdami milžinišką lokaciją. Reikia pripažinti, jog kartais gali atrodyti, jog stebimas tikras miestas…

MSI pristatė nešiojamas darbo stotis GT60 2OJ ir GT70 2OK. Abu nešiojami kompiuteriai gavo 4 branduolių Intel Haswell procesorių Core i7-4700MQ su Hyper-Threading palaikymu, GT70 gavo skaičiavimų spartintuvą Quadro K3100M, GT60 – Quadro K2100M. Abu modeliai skirti darbui su profesionalia programine įranga: Adobe Creative Suite 6, SolidWorks, Autodesk sprendimais. GT60 2OJ gavo 15,6“ Full HD ekraną (kaina – apie 2000 JAV dolerių), tuo tarpu MSI GT70 2OK – 17,3“ Full HD ekraną (kaina – apie 2600 JAV dolerių).

Sukurtas pirmasis kompiuteris iš anglies pluošto nanovamzdelių. Jame yra vos 178 tranzistoriai, tačiau kaip pažymi prie jo dirbantis Subhasish MitraStenfordo universiteto, tai yra „paprastas, tačiau ne trivialus kompiuteris“. Jam netgi sukurta operacinė sistema, kuri gali atlikti kelias užduotis – paleisti skaičiavimų programą ir rūšiavimo algoritmą. Tiesa, kompiuteris gana „ramus“ – procesorius dirba vos 1 kHz greičiu. Deja, tranzistoriai iš nanovamzdelių kainuoja ypač brangiai. O kai pasirodys, debiutuos nebent serverių rinkoje, ir vaisius skins Google, Amazon ir kiti „debesų“ savininkai.

Radeon R9 290X su nemokama pilna Battlefield 4 versija gaus tik 8000 žmonių. AMD programa Never Settle, kuri numato, kad su vaizdo plokštėmis pirkėjai gaus ir nemokamų žaidimų, savo sąrašuose turės ir Battlefield 4. Tiesa, šį žaidimą nemokamai gaus tik 8000 žmonių, kurie pirmieji rezervuos naująjį AMD flagmaną Radeon R9 290X. Pastarąjį užsakyti bus galima nuo spalio 3 d. Ar vėliau DICE žaidimą bus galima su AMD naujomis vaizdo plokštėmis reguliariai, nei AMD, nei DICE ar Electronic Arts nepraneša.

Reklaminiame vaizdo klipe pasirodė naujasis Motorola planšetinis kompiuteris. Pastarasis iš pradžių bus skirtas operatoriui Verizon. Kompanijos Motorola Mobility vadovas Dennis Woodside jau spėjo patvirtinti, kad planšetė tikrai kuriama, o ją bus galima personalizuoti, kaip ir išmanųjį telefoną Moto X.

Nokia PureView prekinis ženklas gali tapti istorijos dalimi. Nokia viceprezidentas Samuli Hanninen teigia, kad po to, kai Microsoft galutinai „praris“ Nokia mobilių telefonų gamybos padalinį, gali būti atsikratyti prekiniu ženklu „PureView“. Pastarąjį Nokia naudoja savo išmaniuosiuose telefonuose, kurie pasižymi ypač progresyviomis kameromis ir ypač didelės raiškos sensoriais.

Viena pirmųjų Surface 2 reklamų apie viduje paslėptą platformą nutyli. Kompanija Microsoft išplatino naują antros kartos Surface vaizdo klipą, kuris turi padėti patraukti vartotoją į šio planšetinio kompiuterio su Windows RT pusę. Reklamoje apie technines specifikacijas nieko neužsimenama, akcentuojama tai, kad Surface yra plonesnis ir lengvesnis už savo pirmtaką. Reikia suprasti, kad anksčiau vartotojai Surface RT nepirko būtent dėl to, kad planšetė yra stora ir sunki?

Apple žemėlapiai vėl privertė jos kūrėjus raudonuoti iš gėdos. Apple nesisekė su jos firminiais žemėlapiais nei tuomet, kai jie debiutavo, nei dabar, kai praėjo tikrai nemažai laiko. Šį kartą Apple Maps kai kuriuos Aliaskos vairuotojus nukreipdavo važiuoti tiesiai per… lėktuvų pakilimo taką. Laimei, atidesni vairuotojai tokio maršruto išvengdavo, tačiau kai oro uosto darbuotojai pastebėjo vieną „nelaimėlį“, įvažiuojantį į pakilimo taką, suskubo paskambinti Apple, kad ši ištaisytų klaidą. Deja, kol kas atnaujinimo nesulaukta.

applemaps-airport-runway

Microsoft nori įsigyti jūsų iPhone. Kai kuriose Microsoft firminėse parduotuvėse bus pradėta įgyvendinti programa, kuri numato, kad iPhone 4S arba iPhone 5 savininkai gali parduoti savo išmanųjį telefoną už 200 JAV dolerių. Tai bus savotiška nuolaida tiems, kurie nori įsigyti, pavyzdžiui, naują Windows Phone išmanųjį telefoną. Kur Microsoft padės supirktus iPhone, neaišku (galbūt eBay atsiras naujas skyrelis?), tačiau galima priminti, kad vartotojų pasitenkinimas iOS įrenginiais yra žymiai didesnis, nei Windows Phone, taigi analogiškos iniciatyvos galėtų imtis nebent Apple.

Google paieškos algoritmas patyrė didžiausią atnaujinimą nuo pat 2010 metų. Vakar kompanija Google pranešė, kad švęsdama savo 15 metų jubilieju, atliko esminių savo paieškos varikliuko pakeitimų. Tokių pokyčių nebuvo nuo pat 2010 metų. Visa tai leis pamatyti daugiau personalizuotą ir kompleksinę paiešką. Bus galima dažniau uždavinėti klausimus, paprašyti palyginti vieną ar kitą daiktą ir pan. Deja, techninių detalių apie naująjį algoritmą Hummingbird kompanija Google neatskleidė.

google-search-changes

Vienas komentaras

 1. Kapitonas Ignas parašė:

  GTA V klipas labai grazus, o Apple maps prajuokino 😀


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]