Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2013.09.30


Valve pristatė neįprastą žaidimų kontrolerį, skirtą SteamOS. Valve ne juokais galvoja apie tai, kaip iš Microsoft ir Sony atimti kuo daugiau svetainėje ant sofos sėdinčių vartotojų. Iš pradžių buvo pristatyta SteamOS ir žaidimų platforma Steam Machines, dabar gi anonsuotas neįprastas kontroleris Steam Controller. Jo pagrindą sudaro du dideli sensoriniai mygtukai, o tai, gamintojo teigimu, leis pasiekti daug didesnio tikslumo, nei su įprastais kontroleriais.

steam-controller

Microsoft bandys visus sužavėti su Windows 8.1 atsirasiančiu „Start“ mygtuku. Windows 8.1 debiutuos jau spalio 18 d., todėl pats laikas garsiai kalbėti apie būsimą atnaujinimą. Viena iš „naujovių“ taps gražintas „Start“ mygtukas, kurio vartotojai neteko su Windows 8 pasirodymu. Ir nors mygtukas bus šiek tiek kitoks, nei tikėjosi Windows XP/Vista/7 vartotojai, Microsoft iš jo labai daug tikisi. Taip daug, kad net sukūrė atskirą reklamą:

Paaiškėjo Ubuntu 14.04 pasirodymo data. Nors šiuo metu vis dar laukiame Ubuntu 13.10 (Saucy Salamander), kuri debiutuos šių metų spalio 17 d., pasirodė nauja informacija apie būsimos operacinės sistemos Ubuntu 14.04 debiuto laiką. Taigi Beta versiją pamatysime 2014 m. kovo 27 d., tuo tarpu galutinė Ubuntu Linux 14.04 LTS debiutuos 2014 m. balandžio 17 d.

HTC galutinai išsiskyrė su ausinių gamintoju Beats. Dar 2011 metais HTC įsigijo 50,1% firmos Beats akcijų, tačiau panašu, kad partnerystei atėjo galas – Beats išpirko savo akcijų dalį už $265 mln., kurias prieš tai buvo pardavusi už $300 mln. Paskutinius dvejus metus visi HTC flagmanai buvo pažymėti prekiniu ženklu „Beats“, taigi neaišku, ką kompanija HTC darys ateityje.

Įvyko pirmasis bepiločio naikintuvo F-16  skrydis. Panašu, kad filmų serijos apie Terminatorių scenarijus po truputį pildosi. Kompanija Boeing paskelbė, kad keletas nurašytų naikintuvų F-16 bus visiškai automatizuoti ir galės skraidyti be piloto. Buvo atlikti pirmieji bandymai, kuriuos ir galima matyti vaizdo klipe:

Windows 9 pasirodymas leis unifikuoti Windows ir Windows Phone kūrimą. Windows 9 taps nauju žingsniu visos Microsoft ekosistemos plėtroje. Teigiama, kad su naujos operacinės sistemos pasirodymu debiutuos vieninga el. parduotuvė Windows Store, kuri sujungs šiuo metu egzistuojančias Windows Store ir Windows Phone Store. Suvienytos bus ir aplikacijų aplinkos (API, SDK ir t.t.). Šiuo metu gandai teigia, kad Windows 9 turėtų debiutuoti 2014 metų lapkričio mėnesį, tuo tarpu RTM versija Microsoft partnerius turėtų pasiekti kitų metų vasarą, Beta versija – kitų metų pradžioje.

NSA darbuotojai šnipinėjo savo artimus ir giminaičius, pasinaudodami agentūros technologijomis. Įsivaizduokite situaciją, jog jūs esate JAV pilietis, kuris įsidarbino NSA. Argi galima susilaikyti  nuo to, jog nuo šiol galima skaityti jūsų draugų ir artimųjų laiškus? Sprendžiant JAV Senatui pateiktos ataskaitos, tuo pasinaudojo dvylika NSA darbuotojų, kurie nusprendė stebėti savo žmonas, merginas, vyrus ir draugus. Vienas iš darbuotojų nusprendė pasižvalgyti po savo buvusios merginos el. paštą jau pirmą dieną po įsidarbinimo.

Apple neteko patento todėl, kad Steve Jobs parodė jame aprašomos technologijos veikimą dar iki patento patvirtinimo. Vokietijos teismas panaikino Apple patentą, kuris aprašo „guminių sąrašų“ technologiją. Priežastis – tuometinis Apple vadovas Steve Jobs pademonstravo technologiją anksčiau, nei buvo paduota patentinė paraiška („žinomo technikos lygio“ precedentas). Konkurentai Samsung ir Google  nuo šiol gali lengviau atsipalaiduoti (bent jau Vokietijoje), tuo tarpu Apple juristams teks sugalvoti naujų intelektualinės nuosavybės apsaugos argumentų.

Steve Jobs pristato pirmos kartos išmanųjį telefoną iPhone (2007 m.)

Steve Jobs pristato pirmos kartos išmanųjį telefoną iPhone (2007 m.)

Paviešinta, kiek vartotojų visame pasaulyje naudojasi Windows XP. paskatinti vartotojus migruoti prieš naujų operacinių sistemų – viena iš sunkiausių Microsoft užduočių. Korporacija teigia, kad šiuo metu Windows XP visame pasaulyje naudojasi apie 405 mln. vartotojų, o tai sudaro apie 27 proc. pasaulinės PC skirtų operacinių sistemų rinkos. Kaip greitai šis rodiklis mažės po 2014 m. balandžio 8 d., negali pasakyti niekas, tuo tarpu pati Microsoft gali tik prognozuoti ir tikėtis, kad naujasis planas – Windows XP rinkos dalį per pusmetį sumažinti dvigubai – išdegs.

Nors Intel ir žadėjo, tačiau vargu, ar savo televiziją anonsuos iki 2013 metų pabaigos. Dar šiemet Intel žadėjo pristatyti firminę TV tarnybą, tačiau aiškėja, kad projektui neužtenka lėšų. Procesorių gigantas vedė derybas su Samsung ir Amazon dėl finansavimo arba turinio suteikimo, tačiau derybos nebuvo sėkmingos. Tokioje „avantiūroje“ nesutiko dalyvauti nė vienas TV kanalas. Jei nebus rastas partneris, projektas gali būti ilgam patalpintas į stalčių. Tokia tikimybė didelė, kad šioje srityje nelabai sekasi ir Google bei Apple.

iOS 7.0.2 panaikino keletą saugumo spragų, tačiau vieną vis tiek paliko. Dar visai neseniai paaiškėjo, kad iOS 7 blokavimo ekraną galima apeiti. Po kelių dienų Apple išleido atnaujinimą, kuri užlopė kelias panašias spragas, tačiau saugumo ekspertai tikina, kad viena vis tiek buvo palikta:

Naujos kartos žaidimų konsolių dvikovoje lyderis nesikeičia. Naujienų agentūros Reuters atlikta apklausa parodė, kad vartotojai bus labiau linkę įsigyti Sony Playstation 4 nei Microsoft Xbox One (iš 1297 respondentų atitinkamai 26% prieš 15%). Skirtumas tarp jaunesnių nei 40 metų amžiaus žmonių buvo dar didesnis – 40% prieš 27%.

Apple gali būti priversta iPhone ir iPad pakrovimui naudoti micro-USB sąsają. Telefonų vartotojams neretai tenka apsiginkluoti įvairiausių tipų pakrovėjais, kad esant reikalui, būtų galima be vargo įkrauti išsikrovusią bateriją. Europos Sąjunga nusprendė, kad laikas padaryti galą su šia „koše“: pateiktas teisės akto projektas, kuris telefonų gamintojus priverstų naudoti unifikuotą sąsają. Visa tai galiotų ir kompanijai Apple, kuri jau eilę metų naudoja savo firmines sąsajas, kurios nesuderinamos su kitų gamintojų naudojamomis technologijomis.

Acer pristatė 8“ planšetę Iconia W4 su Windows 8 ir Intel Atom (Bay Trail) procesoriumi. Oficialiai dar neanonsuotas planšetinis kompiuteris pateko olandų žurnalistams į rankas. Šie suskubo papasakoti apie naująjį modelį Iconia W4, kuris turės Intel Atom Z3740 (Bay Trail) procesorių, 8“ ekraną 1280×800 raiškos IPS ekraną, 2 GB operatyvios atminties, 32 GB kaupiklį, 5 ir 2 megapikselių kameras, microSD, HDMI, Windows 8 (su galimybe spalio 18 d. atsinaujinti iki Windows 8.1). rekomenduojama kaina turėtų sudaryti apie 330 eurų (1140 litų).

Ubisoft tikina, kad Watch Dogs mieste Čikagoje bus daugiau ką veikti, nei Los Santose iš GTA V. Watch Dogs kūrėjai tikina, kad nors šio žaidimo miestas Čikago ir bus mažesnis, nei Rockstar Games sukurtas Los Santosas iš GTA V, tačiau Ubisoft megapolyje užsiėmimų bus daugiau, nei sparčiausiai žaidimų istorijoje parduodamame Rockstar projekte. Ubisoft teigimu, svarbu ne dydis, o veikla, o Watch Dogs bus galima, pavyzdžiui, 10 minučių žaisti, niekur nejudant iš vienos ir tos pačios vietos. Žaidimas, beje, pasirodys lapkričio pabaigoje.

Paaiškėjo geriausiai parduodamas Windows įrenginys. Kompanija Microsoft atskleidė, kad geriausiai pasaulyje parduodamu Windows įrenginiu yra ne stacionarus, nešiojamas ar planšetinis kompiuteris, o išmanusis telefonas: tai pradinio lygmens Nokia telefonas Lumia 520, kurį amerikiečiai be sutarties su operatoriumi gali įsigyti už $79, britai – už £99. Pastarasis išmanusis telefonas užima apie 20 proc. visos Windows Phone rinkos.

LG ruošia naują išmanųjį telefoną Optimus F6. Šis gaus 4,5“ įstrižainės 960×540 raiškos IPS ekraną su Gorilla Glass 2 apsauginiu stiklu, 2 branduolių 1,2 GHz procesorių Qualcomm Snapdragon MSM8930, Android 4.1.2 Jelly Bean, 1,2 ir 5 megapikselių kameras, taip pat LED blykstę.

LG-Optimus-F6

Indijos oficialūs pareigūnai po NSA skandalo vietoj kompiuterių ėmė naudoti rašomąsias mašinėles. Kadangi kasdien galime įsitikinti, jog jokia kompiuterių apsaugos sistema nėra nenulaužiama, Londone reziduojanti Indijos Aukštosios Komisija  slaptų dokumentų kūrimui ėmė naudoti… rašomąsias mašinėles. Kompiuterių niekas neatsisakys, tačiau juose slapta informacija, panašu, talpinama nebus. Dėl tokių radikalių priemonių indai apkaltino ne tik NSA, tačiau britų slaptąsias tarnybas, kurias taip pat domina Indijos kosmoso ir atominės energetikos programos, įvairūs politinio gyvenimo faktai. Beje, įdomus faktas, kad po NSA programos PRISM paviešinimo apie 20 spausdinimo mašinėlių įsigijo ir Rusijos Federalinė Apsaugos tarnyba.

Tęsiant NSA temą, arba grobuonys mūsų tyko ne tik virtualioje erdvėje. Šis vaizdo klipas dar kartą parodo, kad  mes esame gamtos dalis, o gamtoje visąlaik rasime ir grobuonių, ir aukų. Kaip ir žemiau pateiktame vaizdo klipe, kurioje gražus triušiukas buvo paleistas palakstyti po pievelę, tačiau vėliau nusprendė, kad reikia skristi… su vanago pagalba [už vaizdo klipą dėkojame skaitytojai Jolitai]:

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos


  • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

  • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

  • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

  • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

  • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

  • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

  • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

  • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

  • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

  • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]