Samsung beveik baigė darbus prie 64 bitų mobilaus procesoriaus


Praktiškai iš karto po išmaniojo telefono iPhone 5S anonso, kuris tapo pirmuoju 64 bitų mobilaus procesoriaus savininku daugiafunkcinių telefonų kategorijoje, kompanijos Samsung mobilaus padalinio vadovas pažadėjo, kad P. Korėjos elektronikos gigantas taip pat pristatys procesorių su 64 bitų instrukcijų palaikymu.

samsung-galaxy-s4-pristatymas

Reikia paminėti, kad Apple A7 procesorius gamina būtent korėjiečiai, o ir kompanija ARM Holdings, kuris licencijuoja savo skaičiavimų branduolius, atitinkamai architektūrą pristatė gana seniai, taigi pradėti 64 bitų procesorių gamybą Samsung gali pradėti be didelio vargo.

Korėjiečių leidinio Daum teigimu, kompanija Samsung šiuo metu yra baigiamojoje 64 bitų procesoriaus kūrimo stadijoje. Tokiu būdu, naujoji SoC mikroschema gali būti įdiegta 2014 metų pavasarį pasirodysiančiame išmaniajame telefone Galaxy S5. Be to, naujasis procesorius turėtų būti diegiamas ir į firminius korėjiečių planšetinius kompiuterius.

Perėjimas prie 64 bitų architektūros leis ne tik įdiegti daugiau nei dabar įmanomą operatyvios atminties kiekį (4 GB ir daugiau), tačiau kartu šiek tiek padidinti ir skaičiavimų branduolių produktyvumo lygį.

Antra vertus, reikėtų nepamiršti, kad dabartinė Google operacinė sistema Android palaiko tik 32 bitų instrukcijas. Šią spragą Google žada ištaisyti jau kitais metais, tačiau jei Galaxy S5 gaus 4 GB operatyvios atminties, tačiau naudos 32 bitų Android, toks korėjiečių žingsnis realaus spartos padidėjimo neatneš, nors tai bus puikus reklaminis ėjimas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos