Šiemet bus parduota ne daugiau 268 tūkst. „išmaniųjų“ laikrodžių


Šią savaitę kompanijos Samsung ir Qualcomm pristatė savo gaminius, kurie priklauso „išmaniųjų“ laikrodžių kategorijai. Vis tik daugeliui šios premjeros tapo nusivylimu.

Nemažai ekspertų su šypsena kalba, kad už $300 mums siūlomi išmaniųjų telefonų aksesuarai su gana ribotu suderinamumu ir labai kukliu baterijos darbo laiku. Telefoną dubliuojantis ekranas ant rankos riešo – ne tai, ko daugelis tikėjosi. Visa tai apie Galaxy Gear. Savo ruožtu, situacija su Qualcomm Toq laikrodžiu kiek geresnė, tačiau gamintojas dar neapsisprendė, kas bus jo partneriai.

moteris-su-ismaniuoju-laikrodziu

Kadangi kompanijoje IHS dirba analitikai, kurie nebijo pasakyti akivaizdžių dalykų, jie iš karto sureagavo į laikrodžių Galaxy Gear ir Toq anonsus. Jų teigimu, Samsung pristatė serijinį produktą, kuris iš tikrųjų yra „žalias prototipas“, kuris negali būti populiarus vien dėl dabartinės kainos. Situacija su Toq tik šiek tiek geresnė. Atitinkamai ir „išmaniųjų“ laikrodžių rinka šiemet sieks apie 268 000 vienetų. Tiesa, 2014 m. ši rinka išaugs net 10 kartų, o 2018 metais jau sudarys 39 mln. egzempliorių.

Kad būtų pasiekti tokie rodikliai, laikrodžiams teks iš išmaniųjų telefonų priedų pavirsti į savarankiškus produktus, kurie gali pasiūlyti bazines funkcijas net ir esant tokiems kukliems matmenims. Technologijoms tobulėjant, taip gali įvykti, tačiau dabartiniai „išmanūs“ laikrodžiai tinkami tik tam, kad būtų sulaukta visuomenės reakcijos.

Praktiškai tokia pati situacija buvo stebima ir su planšetiniais kompiuteriais. Jie egzistavo seniai, o kainavo brangiai, kartu negalėjo pasigirti plonu korpusu bei mažu svoriu. Apple susidomėjimas šia rinka ir savalaikis atitinkamų technologijų išnaudojimas leido planšetiniams kompiuteriams tapti viena svarbiausių šių dienų temų. Dabar vos už 600-800 litų galima įsigyti pakankamai subalansuotą planšetinį kompiuterį. Toks pat likimas laukia iš „išmaniųjų“ laikrodžių, mano IHS analitikai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos