Eksperimentas parodė, kad šuo – roboto draugas (kuris yra žmogaus draugas)


Šunį gana lengvai galima išdresiruoti, kad jis klausytų žmogaus. Tačiau ar tiesiogiai privalo komandas atiduoti būtent žmogus? Galbūt šuo galėtų reaguoti į robotų komandas, kurie tik iš tolo panašūs į žmones?

Vengrijos mokslų akademijos atstovai kartu su Budapešto mokslininkais nustatė, jog tokios mašinos ateityje gali sėkmingai valdyti gyvūnus. Specialistai sukūrė robotą, kuris šiek tiek primena dvikojį homo sapiens: jis turėjo tik rankas, kuriomis ir atidavinėjo komandas.

Tyrime dalyvavo 41 šuo. Gyvūnai buvo padalinti į kelias grupes: pirmoji sąveikavo su robotu po to, kai šeimininkas prieidavo prie mašinos ir paspausdavo jai ranką, tuo tarpu antroji šunų grupė turėjo sąveikauti su robotu be tokio socialinio pasiruošimo.

Pirmuoju atveju robotas bendravo su šunimis, pasitelkdamas gestus ir iš anksto įrašytas balso komandas, antruoju – gestais ir neverbaliniais garso signalais.

Vėliau mašina arba žmogus nurodydavo šuniui vietą, kur guli maistas. Tiek „socialios“, tiek ir „asocialios“ grupės atveju klaidų buvo padaryta nedaug, tačiau rečiau klysdavo būtent „socialios“ grupės šunys. Pastebėta, jog šuo vis tik geriau klauso roboto, jei žmogus – šeimininkas prieš tai parodė mašinai savo palankumą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos