Moto X surenkantiems amerikiečiams mokama tris kartus daugiau, nei kinams


Naujienų agentūra Reuters praneša, jog išmaniojo telefono Motorola Moto X surinkimas Jungtinėse Valstijose yra maždaug 3 kartus brangesnis, nei tai kainuotų Kinijoje – čia dirbantiems kinams tektų mokėti daug mažiau.

motorola-telefonai-moto-x

Šiuo metu išmanusis telefonas Moto X surenkamas Teksase esančioje Flextronics gamykloje. Kas savaitę pagaminama apie 100 tūkst. šių išmaniųjų telefonų. Gamyklos vykdomasis direktorius Mike McNamara tvirtina, kad čia darbuotojai už valandą darbo prie konvejerio gauna apie $12-14.

Palyginimui: analogiškas darbas Kinijos gamykloje darbuotojui per valandą uždirba apie $4. Kaip matyti, gamybos Azijoje kaštai mažesni, tačiau gaminti JAV tam tikrais atvejais apsimoka labiau. Pavyzdžiui, didesni atlyginimai dalinai kompensuojami mažesnėmis transportavimo išlaidomis. Be to, pristatymo klientams ir partneriams terminai yra žymiai trumpesni, nei tai reikėtų daryti, turint gamybą anapus vandenyno.

„Pagaminta Amerikoje“ yra vienas iš esminių reklaminių šūkių, kuriuo siekiama patraukti į savo pusę patriotiškai nusiteikusius amerikiečius. Motorola Mobility vykdomojo direktoriaus Dennis Woodside teigimu, dabartinės gamyklos pajėgumai gali būti dešimt kartų didesni, tačiau ar išmanieji telefonai Moto X bus gaminami milijoniniais tiražais, viskas priklausys nuo paklausos.

Priminsime, kad po Moto X telefonus gaminančios Flextronics gamyklos patalpas  nuo šiol galima ir pasivaikščioti. Tam puikiai pasitarnaus neseniai Google Street View pasirodę vaizdai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos