Šveicarijos paštas vietoj pašto ženklų priims SMS žinutes


Jei norite išsiųsti popierinį laišką, ant jo reikia užklijuoti pašto ženkliuką ir taip apmokėti pašto tarnybos paslaugas. Tiesa, paskutiniu metu mažai kas tuo užsiima, kadangi dažnas naudojasi Internetu. Vis tik jei būsite Šveicarijoje ir sugalvosite kam nors išsiųsti popierinį atviruką, nebūtina klijuoti pašto ženkliuko – viską galima apmokėti SMS žinute.

sveicarijos-pasto-siuntos

Šveicarijos paštas naująjį projektą ėmė įgyvendinti nuo praėjusio pirmadienio. Klientai galės apmokėti siuntimo paslaugą SMS žinute arba per specialią aplikaciją, skirtą išmaniesiems telefonams. už A klasės siuntinį (prilygsta mūsų registruotam laiškui) teks mokėti apie 3,4 lito, tuo tarpu už paprastą laišką – apie 0,57 lito.

Iš pradžių reikia nusiųsti pranešimą specialiu numeriu, vėliau žmogui bus atsiųstas kodas, kurį vėliau reikės atspausdinti ir priklijuoti prie laiško voko, kurį vėliau bus galima įmesti į įprasto pašto dėžę. Kol kas naujovė veikia testiniu režimu, eksperimentas tęsis vienerius metus. Tikėtina, kad po kurio laiko naujovė bus pritaikyta ir kitoms siuntoms.

Tai nėra pirmas Šveicarijos pašto eksperimentas su pašo ženkliukais: nuo 2006 metų juos galima įsigyti internetu, vėliau juos atsispausdinti ir užklijuoti ant pašto voko.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos