Twitter padėjo išsiaiškinti, kokias naujienas skaito įvairių šalių žmonės


Mokslininkai, pasinaudoję mikrotinklaraščių tinklo Twitter pateiktais duomenimis, išsiaiškino, kokias naujienas įvairių pasaulių šalių žmonės mėgsta skaityti, praneša puslapis TruthDive.

news_twitter

Straipsnyje, kuris publikuotas SAGE Open, teigiama, jog skirtingų valstybių gyventojai skaito skirtingo tipo žinias. Pavyzdžiui, amerikiečiai ir britai daugiau mėgsta nuomones ir pasaulio naujienas, ispanai labiau mėgsta vietos ir nacionalines žinias, brazilai dievina skaityti apie sportą ir meną, tuo tarpu vokiečiai daugiausia skaito apie ekonomiką ir politiką.

Mokslininkai sužinojo, kad vokiečių ir ispanų skaitytojai labiau mėgsta nacionalinius laikraščius, tuo tarpu britai mieliau renkasi užsienio publikacijas.

Tyrimą atliko mokslininkai Marco Toledo Bastos ir Gabriela Zago. Jie sekė, kaip žmonės siuntė ir persiuntinėjo aštuonių JAV, D. Britanijos, Ispanijos, Brazilijos ir Vokietijos nacionalinių laikraščių naujienas ir nuorodas į jas.

Mokslininkai išanalizavo 2 842 699 Twitter žinučių: 123 191 iš Vokietijos, 394 533 iš Brazilijos, 792 952 iš Ispanijos, 527 606 iš D. Britanijos ir 994 417 iš Jungtinių Valstijų.

Šiuo tyrimu mokslininkai pademonstravo ne tik tai, kad skirtingose šalyse žmonės mėgsta skirtingas naujienas, tačiau ir tai, kad patys vartotojai įtakoja, apie ką rašo tų šalių žiniasklaida.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos