Vaizdo plokštė Radeon HD 7990 kovų areną paliks


Šiame pasaulyje viskas turi pradžią ir pabaigą, o vaizdo plokštės nėra išimtis. Apie dviejų GPU savininko Radeon HD 7990 gamybos nutraukimą pirmą kartą buvo prakalbta dar šių metų vasarą, tačiau tuomet buvo nemažai nesusipratimų: šios vaizdo plokštės praktiškai užtvindė vienų šalių parduotuves, tuo tarpu kitur buvo stebimas deficitas. Matyt, tai ir pagimdė šiuos gandus.

Visus nustebino ir kompanija XFX, kuri pademonstravo nuosavą Radeon HD 7990 variantą su aušinimo sistema, turinčia tris ventiliatorius. Kas gi dabar laukia „dvigalvio“ monstro, kai Volcanic Islands atstovai jau pristatyti?

amd-radeon-r9-280x

Visų pirma, kad grafiniai procesoriai Tahiti, kurie padovanojo gyvybę ne tik Radeon HD 7990, tačiau ir Radeon HD 7970 bei Radeon HD 7950, savo dabartiniu pavidalu jau negaminamas. Atitinkamai, kai tik pasibaigs sandėliuose esančios Radeon HD 7990 atsargos, iš prekybos dings ir šis dviejų GPU savininkas. Naujuoju flagmanu AMD asortimente lemta tapti vieno GPU turėtojui Radeon R9 290X.

Tiesa, kai kurie ekspertai kelia klausimą: o kaip su Radeon R9 280X, kuris pagal savo formalius bruožus labai panašus į pervadintą Radeon HD 7970 GHz Edition?

Šaltinių teigimu, ši vaizdo plokštė turės naujos revizijos grafinį procesorių, todėl ją taip pat galima laikyti savotiška naujiena. Prekyboje Radeon R9 280X turėtų pasirodyti spalio mėnesio viduryje, jos rekomenduojama kaina sudarys $299 (~ 780 lt be mokesčių). Europoje jau pradėtos mažinti Radeon HD 7970 ir Radeon HD 7950 kainos, kadangi šios vaizdo plokštės privalo būti išparduotos. Patrauklių sprendimų nemažai, taigi norintys atnaujinti savo sistemą, gali atkreipti dėmesį į šiuos modelius.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos