Vos per 10 dienų Apple gali parduoti 13 mln. iPhone 5S ir iPhone 5C


Iki naujos kartos Apple išmaniųjų telefonų iPhone 5S ir „biudžetinio“ iPhone 5C anonso liko visai nedaug – jų anonsas numatytas rugsėjo 10 d. Visa tai audrina analitikų vaizduotę, kurie bando prognozuoti, kokią įtaką naujieji iPhone padarys Apple pardavimams per artimiausius keletą ketvirčių.

iphone-5s-in-hand

Kompanijos Pacific Crest analitikas Andy Hargreaves mano, jog naujos kartos iPhone gana smarkiai įtakos Apple pardavimus, ypač jeigu pasiteisins naujieji sandoriai su tokiais mobiliojo ryšio operatoriais, kaip China Mobile (Kinija) ir NTT DoCoMo (Japonija), rašo puslapis AllThingsD.

A. Hargreaves mano, kad IV finansiniame ketvirtyje, kuris Apple atveju baigiasi rugsėjo 30 d, kompanijai iš Kupertino pavyks realizuota apie 31 mln. iPhone. Iš šio skaičiaus apie 10 mln. teks naujų modelių pardavimams. Tai yra stulbinantys rodikliai, ypač turint omenyje, kad ketvirčio pabaiga jau ant nosies. Vis tik analitikas mano, kad šis skaičius gali pasiekti ir 13 mln. vienetų, jei tiekimas bus labai efektyvus.

Jei prognozės išsipildys, galima laukti naujo rekordo. Spėjama, kad prekyboje naujieji iPhone nepasirodys anksčiau nei rugsėjo 20 d., taigi kompanijai Apple lieka vos 10 dienų iki ketvirčio pabaigos – o tai tolygu 1 mln. (arba daugiau) parduotų iPhone per dieną. Dabartinis rekordas pasiektas praėjusiais metais, kai per analogišką laikotarpį ketvirčio pabaigoje buvo parduota 7 mln. iPhone 5.

Analitikas prognozuoja, jog 2013 m. IV ketvirtyje bus parduota 50 mln. iPhone. Kadangi jau sudarytos sutartys su China Mobile ir NTT DoCoMo (kinų operatorius turi apie 700 mln. abonentų, japonų – apie 60 mln.), šie skaičiai gali būti dar didesni. Pacific Crest eksperto teigimu, tai leistų kasmet parduoti apie 15 mln. iPhone daugiau, nei dabar (du trečdaliai šio kiekio tektų kinų mobiliojo ryšio operatoriui).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos