Vyno taurė privertė veikti eksperimentinį Intel procesorių


2012 metais kompanija Intel jau rodė eksperimentinį Claremont procesorių, kuris jam reikalingą elektros energiją gaudavo iš saulės baterijų. Tuomet buvo teigiama, kad toks procesorius galės suvartoti vos 1,5 mW energijos ir dirbti 10 MHz dažniu, kartu išsaugodamas galimybę dažnį padidinti iki 741 MHz (tiesa, proporcingai didindamas ir energijos suvartojimą).

Intel-IDF13-glass-wine

Šiemet Intel eksperimentinės laboratorijos mokslininkai renginyje IDF 2013 pademonstravo labiau intriguojantį procesoriaus modelį. Šalia nešiojamu kompiuteriu, kurio ekrane matėsi trimatė orchidėja, buvo patalpinta nedidelė sisteminė plokštė su ultra taupiu procesoriumi ir akselerometru, o iš jos einantys laidai buvo įmerkti į taurę (tam buvo naudojami elektrodai, pagaminti iš vario ir cinko).

Vos tik Intel atstovai įpylė į taurę raudono vyno, kuris Kalifornijoje pigesnis nei kitas „ekologiškai švarus elektrolitas“ – citrinų sultys, sisteminė plokštė iš akselerometro ėmė perdavinėti į ekraną duomenis: Intel atstovas judino sisteminę plokštę, o ekrane esanti orchidėja judėjo ta pačia kryptimi.

Intel atstovų teigimu, pastarasis eksperimentinis procesorius suvartoja jau net ne milivatus, tačiau mikrovatus. Kaip ilgai testinė platforma gali dirbti, „girdoma“ raudono vyno, nepatikslinta, kartu niekas iš nepriklausomų ekspertų netikrino, kokios tiksliai cheminės sudėties skystis buvo įpiltas į vyno butelį, iš anksto paruoštą Intel atstovų.

Vis tik daugelis analitikų ir specialistų sutinka, kad panašūs procesoriai ateityje galės būti maitinami, pasitelkiant žmogaus šilumą, kinetinę energiją, gaunamą žmogui judant, o taip pat saulės energiją. IDF 2013 pristatyti procesoriai Quark bus plėtojami būtent šia kryptimi.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos