Western Digital įsigijo dar vieną SSD kaupiklių gamintoją


Nors tradicinių kietų diskų su magnetinėmis plokštelėmis gamintojai stengiasi kiekvieną patogų momentą pabrėžti, kad jų produkcija yra „nepaskandinama“, tačiau nuolat ruošiasi tam momentui, kai gyvenimo be NAND Flash kaupikliu jau nebus galima įsivaizduoti.

pci_express_solid_state_drive

Vakar Western Digital dukterinė kompanija HGST pranešė, jog ketina už $685 mln. įsigyti SSD kaupiklių gamintoją Virident Systems, kurio produkcija skirta serverių segmentui ir „debesų“ duomenų saugojimo sistemoms. Kai sandoris bus baigtas (tikimasi, kad tai įvyks 2013 m. pabaigoje), Virident Systems vadovas Mike Gustafson taps kompanijos WD viceprezidentu.

Tai yra ne pirmas Western Digital pirkinys, susijęs su NAND Flash rinka ir atitinkamų duomenų kaupiklių gamintojais. Tiesa, iki šiol visi pirkiniai buvo specifinio pobūdžio – naujoji produkcija bus nukreipta į gana siaurus kaupiklių vartojimo segmentus, tuo tarpu paprasti vartotojai WD gamybos SSD kaupiklių artimiausiu metu nepamatys.

Virident Systems, dar būdama nepriklausoma kompanija, savo laiku sukūrė SSD sprendimus su PCI Express sąsaja, kurie sėkmingai naudojami serverių segmente, o taip pat atitinkamą programinę įrangą. Dabar visos technologijos pereina HGST nuosavybėn, kuri stengiasi sustiprinti savo pozicijas verslo segmente. Priminsime, kad šių metų birželio mėnesį WD įsigijo kompaniją Stec Inc. – dar vieną SSD kaupiklių gamintoją.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos