Western Digital pristatė 4 TB talpos kietą diską


Laikydamasi strateginės plėtros plano, kompanija Western Digital mūsų dėmesiui pristatė kietą diską WD Green, kurio talpa sudaro 4 TB (po formatavimo vartotojui bus prieinama 3,6 TB). Kaupiklis yra tradicinio stacionariems diskams 3,5“ formato, įdiegta SATA-III sąsaja su 6 Gbit/s duomenų pralaidumu.

wd_green_4tb

Spartinančios atminties kiekis sudaro 64 MB, plokštelių sukimosi sparta keičiasi dinamiškai, visa tai valdo firminė technologija IntelliPower. Vidutinis energijos suvartojimo lygis duomenų įrašymo ir skaitymo metu sudaro 4,5 W. Kitas dominančias 4 TB kaupiklio specifikacijas galima sužinoti gamintojo puslapyje.

Prekyboje šis kaupiklis turi pasirodyti artimiausiu metu, jo rekomenduojama kaina sudaro $170 (~ 445 lt be mokesčių). Jei kompanija Western Digital ir toliau laikysis numatyto plano, iki 2013 metų pabaigos galima tikėtis pamatyti WD Green ir WD Red serijų kietus diskus, kurių talpa sieks įspūdingus 5 TB.

Priminsime, kad pagrindinis konkurentas – kompanija Seagate – jau pardavė 1 mln. kietų diskų su SMR technologija. Pastaroji leidžia kaupiklių talpą padidinti 25%, o tai reiškia, kad 2014 metais ši kompanija garantuotai pristatys kietų diskų su 5 TB talpa.

3 komentarai (-ų)

 1. hardas parašė:

  naujieji 4k didelės talpos hardai vis dažniau nebesuderinami su Windows 7 ir senesnėmis sistemomis

  http://support.microsoft.com/kb/2510009

 2. guru parašė:

  visi stengiasi praktišti savo naujus produktus, už tai ir turime tokius stebuklus, kaip nesuderinamumas. intel lizdus keičia, kaip kojines, microsoft nuolat kokių update’ų nepadaro, apie protingų telefonų gamintojus ir android atnaujinimus apskritai patyliu. tik viską keisk kasmet ir pirk, pirk, pirk…

 3. Remigijus parašė:

  Jo, tik pirk, pirk ir pirk…


Kitos kategorijos naujienos