Žaidimo „Whore of the Orient“ kūrėjai apkaltinti rasizmu


Ambicingo nuotykių veiksmo žaidimo „Whore of the Orient“ kūrėjai susidūrė su netikėtais sunkumais. Šį kartą buvusios studijos Team Bondi, sukūrusios kriminalinį veiksmo žaidimą „L.A. Noire“, darbuotojai buvo apkaltinti rasizmu ir bandymais apjuodinti kinų kultūrą, istoriją ir tradicijas. Priminsime, kad naujasis projektas pasakoja apie 1936 metų Šanchajų, tų laikų „korumpuočiausią pasaulio miestą“.

Labiausiai užkliuvo projekto pavadinimas ir jame esantis žodis „Orient“, dėl kurio bus kreiptasi į Australijos žmogaus teisių komisiją, jei kūrėjai iš studijos Screen New South Wales atsisakys pakeisti žaidimo pavadinimą, praneša puslapis The Age.

„Australų vyriausybė turėtų būti suinteresuota finansuoti tuos projektus, kurie stiprina kinų bei australų santykius bei gilina kultūrinį dialogą“, – teigė Monašo miesto (Australija) tarybos narys Jieh-Yung Lo, kuris buvo šokiruotas, kad „Whore of the Orient“ buvo skirtas 200 000 tūkst. dolerių finansavimas.

„Mūsų pretenzija susijusi su žodžiu „Orient“, kuris trikdo labiau, nei žodis „Whore“ (XX a. IV dešimt. Šanchajus dar buvo vadinamas „Rytų Kekše“). Žodis „Orient“ asocijuojasi su XIX a. rasistine – kolonistine koncepcija, ir ypatingai žeidžia vyresnio amžiaus [Kinijos] žmonių jausmus. Tai buvo labai baisus ir sunkus kinų istorijos laikotarpis, ir nėra jokio reikalo visa tai eskaluoti“. Kartu pateiktas pavyzdys, kad dar 2009 metais Niujorko miestas uždraudė naudoti žodį „oriental“ oficialiuose dokumentuose.

Atsakydami į pretenzijas, studijos Screen New South Wales atstovai pareiškė, jog žaidimo pavadinimas neturi nieko bendra su turiniu. „Orient“, kūrėjų teigimu, atspindi tik „istorinį Šanchajaus pavadinimą“ ir šiame kontekste negali būti įžeidžiantis. Kartu pabrėžta, kad projektai finansavimui atsirenkami tik remiantis jų kūrybiniu vientisumu.

Bet kokiu atveju, žaidimas „Whore of the Orient“ planuojamas išleisti tik 2015 metais, jis bus skirtas PC, PS4 ir XBOX One. Jei nekils finansinių sunkumų, projektą žadama baigti laiku, o tokie „skandalai“ tik padeda išpopuliarinti projektą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos