2017 metais išmanieji telefonai užims 78% mobilių telefonų rinkos


Apie tai, kad šiemet parduotų išmaniųjų telefonų kiekis pirmą kartą pasieks 1 mlrd. vienetų ribą, nerašė nebent labai tingi analitikų agentūra. Štai ir ekspertai iš CCS Insight publikavo analogišką prognozę: nors mobilių telefonų rinka traukiasi, tačiau išmaniųjų telefonų segmento apimtis pasieks 1,01 mlrd. egzempliorių ribą dar 2013 metais, tuo tarpu išmaniųjų telefonų rinkos dalis pasieks 55%. Kitais žodžiais tariant, daugiau nei pusę parduotų mobilių telefonų sudarys išmanieji.

woman-intel-smartphone

Kompanijos CCS Insight ekspertai mano, kad iki 2017 metų mobilių telefonų rinka pasieks 2,2 mlrd. vienetų rodiklį, tuo tarpu iš viso šio kiekio 78% – tai išmanieji telefonai. Kas trečias mobilus telefonas iki to laiko galės dirbti 4G LTE tinkluose.

Paprasti mobilūs telefonai, jei juos taip bus galima vadinti, 2017 metais pasieks 500 mln. vienetų ribą. Didžiausiais panašių įrenginių gamintojais bus Samsung, Nokia ir Alcatel. Antra vertus, ar šis segmentas sudomins kompaniją Microsoft, kuri įsigijo atitinkamą Nokia padalinį, mes dar tik sužinosime.

Jei 2013 metais bus parduota tik 220 mln. mobilių telefonų su 4G LTE palaikymu, tai 2017 metais šis kiekis ūgtels iki 730 mln. egzempliorių. Jau po poros metų galimybė dirbti LTE tinkluose taps paprastų ir nebrangių mobilių telefonų savybe.

Jei kanadiečių kompanijai BlackBerry nepavyks išsaugoti savo ekosistemos, tai Microsoft gali užimti jos vietą verslo segmente. Ekspertų teigimu, Apple teks išleisti iš tikrųjų įdomų išmanųjį telefoną, ir tai padaryti dar iki 2014 metų pabaigos, kad būtų sulėtintas jos rinkos dalies mažėjimas (nors savo laiku pats Tim Cook prisipažino, kad rinkos dalies dydis jų nejaudina). Apple vadovybės teigimu, svarbiau yra vartotojų lojalumas, kuris leidžia susikoncentruoti ties didelės pelno maržos išlaikymu. Ar tai pavyks padaryti, pamatysime spalio mėnesio pabaigoje, kai bus paskelbta ketvirčio veiklos ataskaita.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos