Inovatyvių verslų specialistas pastebėjo 3 startuolių rinkos tendencijas


Dėmesio! Tai yra kompanijos pranešimas spaudai, už kurį atsako pati kompanija. www.faceit.lt neatsako už tokio pranešimo turinį bei jame esančios informacijos tikslumą.

——

Spalio 11 d., „Teatro arenoje“ vyksiančioje pirmojoje Lietuvoje metinėje Izraelio kompanijos „Wix“ konferencijoje „Building High-Growth Internet Companies“, pranešimą skaitys Michaelis Jacksonas – buvęs „Skype“ vadovas, o dabar – tarptautinės investicijų kompanijos „Mangrove Capital Partners“ partneris, turintis 25 metų patirtį įgyvendinant idėją iki multimilijoninio verslo. Pasak jo, jeigu „Wix“ savo kelią pradėjo Izraelyje, „Skype“ istorija prasidėjo Estijoje, kodėl kitas inovatyvus ir populiarus verslas negali prasidėti Lietuvoje?

„Lietuvoje esu buvęs ne kartą, tad galiu pasakyti – per kelerius metus ši šalis labai pasikeitė. Žinoma, čia startuolių sektorius labai mažas, bet taip buvo ir Estijoje, kol neatsirado „Skype“, išgarsinęs šią šalį visame pasaulyje. Tereikia įskelti kibirkštį, kad įsipliekstų ugnis, o kibirkštis gali įsižiebti bet kur. Nepritariu plačiai paplitusiam mitui, jog savo idėją, kad pasisektų, būtinai turi įgyvendinti Londone, Berlyne ar San Franciske. Turi būti užsidegęs, pasišventęs, turėti ambicijų ir kompetencijos – tai, o ne lokacija yra sėkmės priežastis, – sako M. Jacksonas. – Lietuviai inžinieriai labai gabūs, kalbantys daugeliu Europos kalbų, be to, turintys lengvesnį priėjimą prie Rusijos ir NVS šalių. Rusijos rinka labai dinamiška, bet vis dar nepatraukli JAV kompanijoms, todėl aplinkinių šalių verslams ir investuotojams gali suteikti gana gerų galimybių plėtrai.“

Pasak M. Jacksono, per pastaruosius metus startuolių rinkoje jis pastebėjo tris tendencijas:

  1. Nebeliko „darbo iki gyvenimo pabaigos“. Paskutinė pasaulinė finansų krizė parodė, kad nebeliko lojalumo darbdaviams, be to, jauni žmonės suprato, jog susikurti darbo vietą, pasirūpinti savo finansine gerove ir netgi pensija turi patys.
  2. Žmonės karjerą pradeda daug vėliau: nebekelia nuostabos studijos iki 25 metų, šeimos kūrimas atidedamas sulaukus 30-ies ir vėliau. Šiais laikais atsirado labai daug 20-30 metų žmonių, pasižyminčių aštriu protu, turinčių daug laisvo laiko, energijos ir žinių.
  3. Sukurti IT kompaniją kasmet darosi vis lengviau. Nebereikia didelių pradinių investicijų serveriams ar sudėtingiems valdymo įrankiams pirkti. Galybė startuolių programų, mentorių ir informacijos internete nebesuteikia progų atsiprašymams, kodėl verslas vis dar nepradėtas.

Apie internetinio verslo kūrimą bei paslaptis, padėsiančias minimaliais kaštais pasiekti maksimalių rezultatų, konferencijoje „Building High-Growth Internet Companies“ kalbės kompanijos „Wix“ įkūrėjas Giora Kaplanas. Investavimo kompanijos „Mangrove Capitals Partners“ partneris Roy‘us Saarsas dalinsis įžvalgomis apie ateities technologijas bei patirtimi iš mobilaus interneto fronto. Pranešimus taip pat skaitys „Wix“ internetinio marketingo direktorius Talas Zoharas, kūrybos vadovas Zachi Massas, programinės įrangos gamintojo „Soluto“ įkūrėjas Tomeras Dviras, finansų vadovė Nurit Reder bei Lietuvos interneto sprendimų kompanijos „Gaumina“ direktorius Darius Bagdžiūnas. Daugiau informacijos bei nemokama registracija į renginį: www.wixlithuania2013.com

„Wix“ savaitgalis tęsis menų fabrike „Loftas“, kur spalio 12-13 d. vyks programuotojams, dizaineriams bei kitiems technologijų entuziastams skirtas hackathon‘as (renginys, kurio metu IT specialistai kuria naujas programas). Čia jie bus kviečiami kurti šiuolaikiškas, lengvai adaptuojamas programėles internetinių portalų kūrimo platformai. Sėkmingos programėlės bus patalpintos Wix.com programėlių parduotuvėje, suteiksiančioje galimybę jų kūrėjams gauti pajamų iš daugiau nei 38 mln. vartotojų auditorijos. Hackathon‘o metu, „Wix“ įkūrėjai konsultuos visus norinčius, kaip verslo idėją išauginti iki tarptautinės kompanijos. Daugiau informacijos: www.wixhackathonlt.com

Vienas komentaras

  1. Edmundas parašė:

    Kodėl panaikintas senasis skypas?Dabar iš naujo turiu skambinti seniesiems draugams,vėl isivesti naujus jų adresus.Ir su manimi niekas negali susisiekti.


Kitos kategorijos naujienos