8 branduolių MediaTek procesorius kol kas negali atskleisti viso potencialo


Visai neseniai pirmasis kompanijos MediaTek aštuonių branduolių procesorius MT6592, kuris debiutuos lapkričio mėnesio antroje pusėje, pateko į testinio paketo AnTuTu duomenų bazę. Remiantis testais, 1.7 GHz dažniu dirbantis aštuonių branduolių MediaTek procesorius surinko 25496 balus (reikia pabrėžti, kad tai yra tikri 8 branduoliai, o ne koncepcija ARM big.LITTLE).

mediatek-processor-640

Remiantis šiuo rezultatu, SoC mikroschema MT6592 atsidūrė žemiau nei tuo pačiu dažniu veikiantis procesorius Snapdragon 600 (toks įdiegtas išmaniajame telefone HTC One), tačiau aplenkė procesorių Snapdragon S4 Pro (APQ8064), kurį galima rasti Nexus 4.

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad įvyko klaida. Juk negali būti, kad aštuoni branduoliai būtų lėtesni nei keturi. Tačiau jeigu pažvelgtume atidžiau, nieko neįtikėtino tame nerastume, teigia puslapio Fudzilla atstovai.

Visų pirma, MediaTek MT6592 remiasi ARM Cortex-A7 architektūros branduoliais, kurių tiesiog nėra prasmės lyginti su produktyviais Exynos 5 Octa arba Qualcomm Snapdragon 800 branduoliais, besiremiančiais Cortex-A15 architektūra.

Natūralu, kad jie bus lėtesni, kadangi pagrindinis Cortex-A7  privalumas – tai mažas energijos suvartojimo lygis ir nedideli kristalo matmenys. Cortex-A7 branduolio plotas sudaro vos penktadalį Cortex-A15 branduolio ploto, juo labiau, kad ir energijos suvartojimo lygis sudaro vos 20-25% to, kad suvartoja galingesnės architektūros atstovas.

Tai reiškia, kad MediaTek procesoriaus gamybos savikaina bus žymiai mažesnė, nei jo galingesnio konkurento. Trumpai tariat, aštuonių branduolių MediTek sprendimas pasieks panašių rezultatų, kaip ir keturių branduolių konkurentų sprendimai, tačiau už daug mažesnę kainą. Kitas dalykas, kad vis dar išlieka problema dėl daugelio branduolių programinio palaikymo.

Šiandien praktiškai nėra programų (ir testai nėra išimtis), kurios galėtų teisingai ir pilnai apkrauti visus mobilių SoC mikroschemų skaičiavimų branduolius. Tiesa, čia ir slypi paslėptas aštuonių branduolių MediaTek procesoriaus potencialas. Šiandien rodomi neblogi rezultatai rytoj gali būti žymiai pagerinti, ir tam reikės tik programinės įrangos optimizavimo.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos