JPR: po pusmečio AMD dalis grafikos rinkoje gali padidėti iki 40%


Prieš kurį laiką kompanijos AMD vadovybė išreiškė viltį, kad po neseniai įvykusio Volcanic Islands vaizdo plokščių anonso jos užimama dalis grafikos rinkoje turėtų padidėti. Tokia kukli formuluotė neatspindėjo visų AMD ambicijų, kadangi tuo metu nebuvo žinoma Radeon R9 290X kaina, o kartu nebuvo paminėti terminai.

amd-radeon-r9-290x

Remiantis šių metų II ketvirčio analize, jei tikėti kompanijos Jon Peddie Research pateikiamais duomenimis, AMD grafikos rinkoje užėmė 21,9%, atsižvelgiant ir į hibridinius procesorius su nuosava grafikos posisteme (o jų dalis yra gana nemaža). Diskretinių vaizdo plokščių segmente, JPR teigimu, AMD dalis neviršijo 38%.

Kaip tvirtina taivaniečių puslapis DigiTimes, remdamasis vaizdo plokščių gamintojais, kompanija AMD ketina jau per artimiausią pusmetį diskretinės grafikos segmente užimti ne mažiau 40%. Kompanija nVidia dabar yra užėmusi apie 62% rinkos, taigi AMD viską turės atsikovoti sunkioje kovoje, jei per III ketvirtį neįvyko nieko netikėto.

Žinoma, išsikovoti kelis procentinius punktus nebus lengva. Jau buvo galima matyti, kaip ryžtingai nVidia atsako į konkurento naujų vaizdo plokščių pasirodymą: pasiūlomi ne tik nauji produktai, tačiau ir mažinamos kainos.

Be to, nVidia anonsui ruošia naują vaizdo plokštę – GeForce GTX 780 Ti, kuri debiutuos lapkričio 7 d. Jos produktyvumo lygis turėtų būti netgi didesnis nei GeForce GTX Titan. Aišku, šiuo atveju tik bus susilyginta su Radeon R9 290X produktyvumo lygiu, taigi nemažai lems marketinginiai veiksmai bei mažmeninė kaina.

11 komentarai (-ų)

 1. Deivis parašė:

  Radeon grafika yra kokybiškesnė. Aš domiuosi šia sritimi. Žiūriu tiek radeon tiek nvidios testus. Ir galiu pasakyti, kad radeon vaizdus atkuria tikroviškiau ir detaliau, o nvidios viskas yra susilieję, vaizdas išblukęs. Verčiau pirkti radeon.

  • Kapitonas Ignas parašė:

   Nesutinku

  • Donatas parašė:

   Skiedi debiliuk.

  • Murr parašė:

   Tai kai pats su Radeonu sėdi kokius 10 metų ir į nVidia pažiūri be driverių ir turbūt su mažesne rezoliucija tai ko norėt.Nebent jau nuo tų testų tau akys baigia sudegt, tai irgi variantas.

  • nesamnes parašė:

   nesamones Deiviuk kalbi.. nvidia kaip tik TIK ant grafikos pasinese ir orentuojasi.

 2. Robertas parašė:

  Nors per 15 metų naudojimosi kompiuteriais problemų turėjau tik su ATI(dabar AMD) videokortomis ,vistiek džiaugiuosiu, kad jie yra ir sudaro konkurencija nvidiai.

 3. Proreikiai ir galimybės parašė:

  Kai prasideda simpatijos antipatijos ir savo turimo „žaisliuko“ liaupsinimas – tai tas dalykas jau nestebina. Tai pasakytina tiek apie Windows OS ir Mac OS naudotojus, tai ir Samsung-iPhone gerbėjų priešprieša, tai sakykim BMW ir kito automobilio nuvertinimas. Primena Nvidia ir AMD vartotojų konfrontaciją. Grynas dėsningumas.

  • bronius parašė:

   cia kalba tas, kuris nieko nemyli ir i viska gali objektyviai ziureti? 🙂 🙂

 4. Proreikiai ir galimybės parašė:

  Objektyvumo ir meilės iliustracija pavyzdžiu.

  Newegg el. parduotuvėje ASUS R9290X-G-4GD5 Radeon R9 290X 4GB 512-bit GDDR5 PCI Express 3.0 HDCP Ready CrossFireX Support Video Card – Bundled with BF4 coupon and door hanger šiuo metu kainuoja 589 JAV dol.

  o

  ASUS GTXTITAN-6GD5 GeForce GTX TITAN 6GB 384-bit GDDR5 PCI Express 3.0 HDCP Ready SLI Support Video Card šiuo metu kainuoja 999 JAV dol.

  Pirkėjas sumoka virš 400 JAV dolerių
  a) už VIDUTINIŠKAI ~ 10 proc. našumo skirtumą, išskyrus atvejus, kai žmogus tikrai žino, kur ir kaip išnaudos GeForce GTX TITAN plokštės pajėgumus.
  b) žaidžia žmogus žaidimus ir skelbia, kad neretai AMD sprendimai yra prasčiau. Ir tai, tiesa. Ir smulkmena.

 5. uzmirsk parašė:

  uzmirsk ta titana.. tuoj bus jis killintas iseis 780 ti kuri kainuos virs 2k ir bus greitesne nei titanas
  o nvidia ir taip apkarpe kainas gtx 770 , 780, tai viskas grizta i savo normas

 6. Proreikiai ir galimybės parašė:

  Labiau apie AMD ir Nvidia kainodarą bei simpatijas ir antipatijas eina kalba, o ne apie „kas greitesnis“.


Kitos kategorijos naujienos