AMD paviešino Radeon R9 290X kainą. Visi maloniai nustebę


Kompanija AMD pagaliau paviešino savo naujojo flagmano Radeon R9 290X kainą, kuris šiuo metu yra galingiausias Volcanic Islands šeimos grafinių adapterių atstovas. Taigi ši vaizdo plokštė bus siūloma už $549 (~ 1380 lt be mokesčių), o tai yra mažiau, nei tikėjosi dauguma ekspertų ir vartotojų.

r9-290x-retail

Žinoma, Lietuvos mažmeninėje prekyboje ši vaizdo plokštė kainuos daugiau (rekomenduojama kaina skirta JAV rinkai), tačiau pas mus Radeon R9 290X atvažiuos maždaug lapkričio viduryje. Tuomet ir bus galima spręsti apie kainos adekvatumą. Jei tik bus stebimas ažiotažas, visai tikėtina, kad kainos šoktels gana smarkiai.

Taip pat pagaliau tapo žinomos ir galutinės Radeon R9 290X techninės specifikacijos. Taigi naujasis AMD flagmanas turi GPU Hawaii, kristalo plotas sudaro 438 kv. mm, jame patalpinta apie 6.2 mlrd. tranzistorių, naudojamas tas pats technologinis procesas (28 nm), kaip ir nVidia GK110 (šio pagrindu sukurti GTX 780 ir GTX Titan).

Reikia pažymėti, kad GK110 kristalas turi 7,1 mlrd. tranzistorių, o kartu ir jo plotas siekia apie 521 kv. mm. Galbūt kristalo savikainos skirtumai ir nebus tokie dideli, kadangi turime reikalų su masine gamyba. svarbiausia, kad AMD neturėtų problemų ir dideliu defektinių kristalų kiekiu. Aišku, 28 nm technologija TSMC gamyklose jau seniai įsisavinta, taigi ypatingų priežasčių jaudintis nėra (bent jau teorijoje).

hd7990-r9-290x-gtx-titan

O štai nVidia, norėdama lengviau manevruoti, turės pardavinėti GeForce GTX 780 ir būsimą GeForce GTX 780 Ti su mažesne pelno marža, nei tai galėjo daryti anksčiau. Kartu turės būti sumažintos ir kitų GeForce GTX 700 serijos vaizdo plokščių kainos, kad būtų galima deramai atsakyti į AMD Volcanic Islands debiutą.

Galiausiai jau galima susipažinti su nepriklausomų šaltinių pateiktais testų rezultatais. Pastarieji rodo, kad Radeon R9 290X gali sėkmingai kovoti su GeForce GTX Titan, taigi nVidia teks rimtai pagalvoti ne tik apie GTX 780, tačiau ir savo flagmano kainos mažinimą.

radeon-r9-290x-performance-all-resolutions

7 komentarai (-ų)

  • Kapitonas Ignas parašė:

   Kas per kaina

   • rycka parašė:

    neveltui cia lietuva

   • saulius parašė:

    Normali ta kaina… To siap ir tiketis buvo galima, aisku cia tik vienintelis variantas. Bet kad kaina bus apie 2k LT ta jau pries menesi zinojau.

 1. Zero parašė:

  Durniai jei nestebit skytech-e kainų tai patylėkit . Gigabyte ar MSI versija kainuos max 1700Lt

 2. assasiner223 parašė:

  ne nu jus pabludot? GI KIEKIS : 0 TODEL IR KAINA UZDETA TOKIA, KAI ATVES TADA IR BUS REALI. Yra ir kaloneliu po 1lt ir peliu po 100000 nes ner sandeliuose tai ir nesamone uzdeda


Kitos kategorijos naujienos