AMD Steamroller architektūra bus efektyvesnė, nei Bulldozer


AMD ruošiami hibridiniai procesoriai Kaveri turėtų tapta nauju „vėju“ APU plėtros srityje: jie gaus GCN architektūros grafinį procesorių ir Steamroller skaičiavimo branduolius. Pati AMD žada APU Kaveri tiekimą pradėti dar šiemet, tačiau eilinių vartotojų rankose jie atsidurs tik 2014 metų vasario mėnesį.

Beje, APU Kaveri inžinerinių pavyzdžių testavimas vyksta jau nuo rugpjūčio mėnesio. Tai reiškia, kad neišvengiamai susidursime su nutekinta informacija apie naujųjų procesorių spartą. Publikacija kinų puslapyje ChinaDIY visa tai tik patvirtina.

kaveri_eng_sample

Jei AMD FX procesorių su Bulldozer architektūra spartos lygį laikytume lygiu 100%, tai operacijose su sveikais skaičiais Piledriver atstovai pranašesni vos 2.9%, tuo tarpu Steamroller demonstruoja net 34.5% pranašumą. Buvo testuojami dviejų modulių (4 branduolių) procesoriai, dirbantys 1,8 GHz dažniu.

kaveri_steamroller

Skaičiavimuose su plaukiojančiu kableliu situacija ne tokia džiugi: jei Bulldozer ir Piledriver rodo panašią spartą, tai Steamroller pralaimi pirmajam apie 15%. Aišku, tai yra tik bandomieji egzemplioriai, taigi su serijiniais procesoriais situacija gali būti daug geresnė.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos