AMD tikina, kad jos 64 bitų ARM procesoriai bus pakankamai galingi


Kalbėdama apie savo dukterinės firmos SeaMicro produkciją, kompanijos AMD vadovybė paaiškino, kad 2014 metais šiuo prekiniu ženklu žymimi mikroserveriai pereis prie AMD procesorių su ARM architektūra naudojimo. Panašūs planai buvo ne kartą pagarsinti ir anksčiau, tačiau dabar pateikta daugiau įdomių detalių.

Puslapis Electronics Weekly publikavo vieno iš AMD viceprezidento komentarą, kurios leido dar giliau pažvelgti į tai, kuo AMD užsiima mikroserverių segmente. Integruojamai technikai skirtų AMD procesorių padalinio vadovas Kamal Khouri teigė, kad įsitikinimas, jog ARM procesoriai serverių segmente nebus pakankamai produktyvūs, nėra teisingas.

Serveriams skirti 64 bitų AMD procesoriai su ARM architektūra pasižymės gana dideliu spartos lygiu. Tai tiesa, kalbant apie 28 nm procesorius Hierofalcon, kurie rinkoje debiutuos 2014 metų antroje pusėje.

amd-hierofalcon-soc

Šie procesoriai turės nuo keturių iki aštuonių skaičiavimų branduolių su ARM Cortex-A57 architektūra. Jie galės dirbti maksimaliu 2.0 GHz taktiniu dažniu, jų TDP lygis svyruos nuo 15 iki 30 W. Taip pat numatyta, kad bus integruoti PCI Express 3.0 ir Ethernet 10 GBit/s kontroleriai.

Procesoriai Hierofalcon buvo specialiai kuriami tam, kad jie bus naudojami duomenų apdorojimo centruose. Tiesa, esant reikalui, jie galės būti naudojami telekomunikacinėje įrangoje, taip pat duomenų saugojimo sistemose.

AMD patirtis 64 bitų procesorių kūrimo srityje yra labai didelė, o tai leidžia tikėtis, kad pirmieji serveriams skirti ARM architektūros procesoriai bus pakankamai efektyvūs, mano AMD atstovai. Ar viltys pasiteisins, pamatysime tik poros metų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos