AMD TrueAudio palaikys tik trys Volcanic Islands vaizdo plokštės


Viena didesnių AMD Volcanic Islands vaizdo plokščių naujovių tapo su garsu susijusi technologija TrueAudio, apie kurią anonso metu buvo kalbėta tik bendrais bruožais. Ypač daug klausimų paliko tas faktas, kad technologiją palaikys tik tris vaizdo plokštės: Radeon R9 290X, Radeon R9 290 ir Radeon R7 260X. Pirmos dvi turi GPU Hawaii, tuo tarpu paskutinė – GPU Bonaire. Tai leido suprasti, kad TrueAudio palaikymui reikalingos techninės modifikacijos.

amd_GPU14_trueaudio

Nemažai dėmesio sulaukė ir Sidnėjuje (Australija) vykęs AMD renginys. Jame nuskambėjo frazė, kuri verta atskiro paminėjimo. Australų žurnalistai užsiminė, jog „technologija TrueAudio leidžia kūrėjams naudoti programuojamą garso konvejerį GPU viduje“.

Tai reiškia, kad būtent tam tikrų aparatinių blokų buvimas grafiniuose procesoriuose Hawaii ir Bonaire leidžia kalbėti apie technologijos TrueAudio palaikymą. Kodėl pasirinkta būtent šie GPU?

Nereikia pamiršti, kad pagrindinę Volcanic Islands vaizdo plokščių dalį sudaro Southern Islands atstovai, kurie gavo DirectX 11.2, OpenGL 4.3 ir Mantle palaikymą. Daug gilesnei visų grafinių adapterių techninei modernizacijai AMD tiesiog pritrūko resursų ir laiko.

Kadangi garso apdorojimui yra išskirti specialūs aparatiniai blokai, grafinės dalies produktyvumo lygio TrueAudio neįtakos. Tai reiškia, kad naujoji technologija yra malonus priedas. Kiek jis bus naudingas vartotojams, pamatysime iš atitinkamų Volcanic Islands vaizdo plokščių pardavimų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos