Amerikiečių oro linijos apsiginkluoja Apple ir Microsoft planšetiniais kompiuteriais


Nuo pat savo atsiradimo planšetiniai kompiuteriai įvairių oro linijų buvo vertinami kaip alternatyva sunkiai popierinei dokumentacijai, ypač kalbant apie pilotų darbą. Dabar pagaliau naikinami draudimai ir keleiviams naudotis planšetiniais kompiuteriais skrydžių metu. bent jau kai kurios avialinijų kompanijos savo lėktuvų keleiviams siūlo planšetes kaip vieną iš individualių pramoginių įrenginių.

woman-airlines-ipad-640

Naujienų agentūra Bloomberg praneša, JAV federalinė agentūra FAA, kuri užsiima pervežimų oro transportu saugumu, leido keleiviams skrydžių metu naudoti planšetes, norint skaityti el. knygas, dirbant su el. paštu ir navigacinėmis programomis. Dar daugiau, tai galima bus daryti ir lėktuvui kylant bei leidžiantis.

Kaip jau žinome, dabar avialinijos paprastai draudžia naudotis elektroniniais įrenginiais, lėktuvui kylant ir leidžiantis, kadangi baiminamasi, jog tai įtakos paties lėktuvo ryšių ir valdymo sistemas. JAV atveju šiuo atveju nebuvo draudžiama naudotis tik elektriniais skustuvais, diktofonais, klausos aparatais ir širdies stimuliatoriais.

Tik visai neseniai avialinijos savo lėktuvuose pradėjo tiekti visiems keleiviams prieinamą Wi-Fi ryšį. Kompanijoms dabar teks pačioms įsitikinti, jog jų lėktuvų ryšių ir valdymo sistemos stabiliai veikia, kai keleiviai naudojasi planšetiniais kompiuteriais.

Įdomu tai, kad amerikiečių kompanija Delta ruošiasi savo pilotus aprūpinti tarnybiniais Microsoft Surface 2. Anksčiau jiems buvo leidžiama darbe naudoti asmeninius planšetinius kompiuterius Apple iPad, kuriuos iš pradžių buvo planuojama pakeisti Nokia planšetėmis, tačiau dabar buvo apsispręsta įsigyti Microsoft produktus, juo labiau, kad Nokia mobilių įrenginių padalinys tapo korporacijos iš Redmondo nuosavybe.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos