IHS: Apple kontroliuoja mažiau nei 30% planšečių rinkos


Korporacijos „Apple“ planšetinių kompiuterių „iPad“ dalis pasaulinėje planšečių rinkoje nusmuko iki rekordiškai žemo lygio – 29,6%. Tai rodo III šių metų ketvirčio rezultatai, pranešė rinkos tyrimų kompanija IHS. Pasak analitikų, „Apple“ sparčiai praranda pozicijas ne tik planšečių, bet ir išmaniųjų telefonų rinkoje.

Apple-ipad-air-ipad-mini-776940833

Pasak IHS atstovų, 2013 m. III ketvirčio „Apple“ planšečių pasaulinė rinkos dalis yra pati mažiausia nuo to laiko, kai 2010 m. ji pateikė rinkai savo pirmąjį „iPad“ planšetinį kompiuterį. Nuo šių metų liepos iki rugsėjo „Apple“ pateikė rinkai 14,1 mln. planšečių. II metų ketvirtį jos tiekimai siekė 14,6 mln. Palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu tiekimų augimas sudarė mažiau nei 1 proc.

Analitikai „iPad“ rinkos dalies sumažėjimą III ketvirtyje sieja su naujų modelių išleidimo grafiku: dabar nauji „iPad“ pateikiami ne metų pradžioje, o pabaigoje. Pernai „iPad 4“ ir „iPad mini“ buvo pradėti pardavinėti lapkričio 2 d. Šiemet prekyba „iPad Air“ prasidės lapkričio 1 d., o „iPad mini“ su „Retina“ ekranu turėtų pasirodyti prekyboje antrojo lapkričio pusėje.

IHS analitikai mano, kad pasirodžius naujiesiems „iPad“ modeliams „Apple“ gali susigrąžinti dalį rinkoje prarastų pozicijų, ir tai įvykti gali jau IV ketvirčio metu.

Šiuo metu didžiausių planšečių gamintojų penktukas, remiantis III ketvirčio duomenimis, yra toks.

Pirmoje vietoje išlieka „Apple“ su 29,6 proc. rinkos dalimi, antroje – „Samsung“ (20,4 proc.), trečioje – „Asus“ (7,4 proc.), ketvirtoje – „Lenovo“ (4,8 proc.), penktoje – „Acer“ (2,5 proc.). Visi kiti gamintojai užima 35,3 proc. rinkos.

Įdomūs ir planšečių gamintojų produkcijos metinio augimo rezultatai. „Apple“  rinkos dalis per metus nuo 2012 m. III ketvirčio išaugo 0,6 proc., „Samsung“ – 123 proc., „Asus“ – 53,9 proc., „Lenovo“ – 420,7 proc., „Acer“ – 346,3 proc., visų likusiųjų – 25 proc.

Šaltinis: Balsas.lt

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos