ARM anonsavo automobiliams skirtą procesorių architektūrą


Kompanija ARM anonsavo techninę informaciją apie architektūrą ARMv8-R, kuri skirta naudojimui automobilių elektronikoje, pramoninėse kontrolės ir saugumo sistemose, o taip pat kitoje integruojamoje technikoje. Architektūros pagrindą sudaro sprendimai, kurie būdingi ARMv7-R (procesoriai Cortex-R).

armv8-r-architecture-cars

Esmine ARMv8-R naujove yra aparatinis hypervizorius, kuris leidžia programuotojams aktyvuoti įvairias operacines sistemas, aplikacijas ir realaus laiko užduotis viename procesoriuje. Svarbiausia tai, kad aprūpinama griežta aktyvuotų procesų izoliacija.

Pavyzdžiui, procesorius, sukurtas ARMv8-R architektūros pagrindu, gali vienu metu paleisti operacinę sistemą Linux su grafine vartotojo sąsaja, o taip pat realaus laiko OS, vykdančią, tarkime, variklio valdymo operacijas. Be to, architektūra leidžia naudoti daug sudėtingesnius integruojamų sistemų programavimo metodus, tokius kaip automatizuotas kodo generavimas ir t.t.

ARMv8-R palaikymas atsiras tokiuose produktuose, kaip INTEGRITY (Green Hills Software), Nucleus (Mentor Graphics) ir T-Kernel (eSOL). Visi sprendimai (ir aparatiniai, ir programiniai) atitiks griežčiausius saugumo reikalavimus, įskaitant ISO 26262, IEC 61508 ir AUTOSAR.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos