Asmeninių kompiuterių rinka bando atsigauti tik Jungtinėse Valstijose


Kompanijų Gartner ir IDC analitikai mano, jog asmeninių kompiuterių (PC) rinka šių metų III ketvirtyje šiek tiek atsigavo tik kai kuriuose regionuose. Ir tokiais pareiškimais nieko nenustebino – planšetiniai kompiuteriai, išmanieji telefonai, recesija ir kiti faktoriai daro savo juodą darbą. Tačiau yra ir teigiamų momentų.

blond-woman-with-laptop

Kompanija Gartner suskaičiavo, kad per ketvirtį parduota 80,3 mln. kompiuterinių sistemų, IDC mano, kad jų buvo 81,6 mln. Pirmieji mano, kad per metus PC rinka smuko 8,6%, antrieji – kad 7,6%. Iš vienos pusės, analitikai tikėjosi prastesnių rezultatų – pavyzdžiui, IDC matė 9,5% kritimą. Tuo pačiu metu reikia pažymėti, kad pardavimų mažėjimas tęsiasi jau 6 ketvirtį iš eilės, ir to išvengti, panašu, nepavyks niekaip. Per metus PC platforma neišnyks, tačiau naujų sistemų vartotojai pirks vis mažiau ir mažiau.

Vis tik analitikus nustebino JAV rinka. Atskirai gali pasidžiauti visi tie, kuriems nepatinka Apple. Per metus šios kompanijos kompiuterių pardavimai smuko 2,3%, nors JAV kompiuterių rinka ūgtelėjo 3,5%, taigi augimas stebimas antrą ketvirtį iš eilės. Specialistai taip pat pastebi, kad parduodami žymesni kiekiai sistemų su Windows 8.

EMEA regione, kuriam priklausome ir mes, per III ketvirtį buvo parduota 22,4 mln. sistemų. Tai reiškia, kad per metus pardavimai smuko 13,7%. Kritimas stebimas visose EMEA dalyse, įskaitant ir Vakarų Europą, kurioje pinigų užteko tik planšetiniams kompiuteriams.

pc_3q_gartner_idc

Azijos – Ramiojo vandenyno regione PC pardavimai per metus smuko 11,2% (parduota 28,1 mln. sistemų). Pardavimams trukdė valstybių žaidimai su valiuta, ypač Indijoje ir Indonezijoje, o taip pat vartotojai, kurie laukia Windows 8.1 ir įrenginių su Intel Bay Trail. Statistika, kurią pateikė IDC, yra labai panaši.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos