BitTorrent Chat bus decentralizuotas ir neleis NSA šnipinėti vartotojų


Skandalas su NSA visuotine interneto vartotojų sekimo programa PRISM sukėlė tikrą audrą ne tik tarp valstybinių bei privačių organizacijų, tačiau ir paprastų vartotojų. Būtent todėl BitTorrent kūrėjai nusprendė sukurti specialią pranešimų tarnybą, kuri leis decentralizuotai perduoti norimus duomenis, praneša puslapis CNet.

bittorrent-secure-chat

Kol kas tarnyba prieinama tik išrinktiesiems, kadangi šiuo metu projektas yra Alpha stadijoje. Tiesa, pakvietimą galima gauti, užpildžius specialią formą šiame puslapyje. Kompanija nepatikslina šios technologijos veikimo detalių, tačiau žinoma, kad bendravimui skirtas programos klientas centralizuotų serverių sistemų nenaudos.

Vis tai panašu į BitTorrent Sync, adaptuotą komunikacijai realiomis sąlygomis“, – teigė BitTorrent ryšių su visuomene atstovas Christian Averill.

Tarnyba galės veikti su kitų pranešimų programų paskyromis, bus suderinama su SIP standartais, tačiau kol kas tam reikalinga BitTorrent vartotojo paskyra. Be to stacionarios versijos pažadėta ir mobili aplikacija.

Christian Averill nieko neatsakė į klausimą apie kokį nors apėjimo būdą tam, kad NSA galėtų gauti jai reikalingus duomenis, užsimindamas tik apie tai, kad firma niekada nekontaktavo su šia agentūra.

Mes susikoncentravę ties pranešimų tarnybos sukūrimu, kuris nesirems „debesimis“, gerbs vartotojų privatumą ir turi aiškius pranašumus, kalbant apie paprastą vartotoją“, – paaiškino jis.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos