Chrome rinkos dalis didesnė, nei Firefox, IE ir Opera kartu paėmus


Nors dažniausiai apie interneto naršyklių naudojimą statistiką publikuoja tokios agentūros, kaip Net Applications ir StatCounter, tačiau šį kartą pasižymėjo kompanija Shareaholic. Ši specializuojasi socialiniams tinklams ir naujienų agregatoriams skirtų sprendimų integracijos srityje.

google-chrome-outdoor

Šaltinio teigimu, šių metų rugsėjį naršyklė Google Chrome užėmė pirmą vietą su 34.68%. Įdomu tai, kad jos rinkos dalis didesnė, nei Mozilla Firefox (16.6%), Internet Explorer (15.62%) ir Opera (1.1%) kartu paėmus.

Iš visų šių keturių naršyklių tik Google Chrome demonstruoja augimo tendenciją. Nuo 2013 m. pradžios Chrome užaugo 15.65%, tuo tarpu konkurentai tik netekdavo savo rinkos dalies. Daugiausia prarado Internet Explorer – nuo metų pradžios jos dalis sumenko 23.81%.

Įdomiausiu momentu yra trečios vietos savininkė – Apple naršyklė Safari, kurios rinkos dalis sudaro 16.15%. Už šį pasiekimą Apple turėtų dėkoti plačiai paplitusiems iOS mobiliems įrenginiams.

shareaholic-web-browsers-Oct-13

Sparčiausiai per šiuo metus augusia naršykle tapo Android integruotas sprendimas – jis savo rinkos dalį nuo 2013 metų pradžios padidino nuo 7.39% iki 26.75%.

Kompanija Shareaholic analizuoja informaciją, gauta iš 200 000 puslapių, kuriuos lanko apie 250 mln. vartotojų. Palyginimui: Net Applications šie rodikliai atitinkamai lygūs 40 000 puslapių ir 160 mln. vartotojų.

5 komentarai (-ų)

 1. edvinas parašė:

  nieko keista kad crome pirmoje vietoje, nes ja i visas programas ir visur kur tik gali ir bando ikisti ir tik nenuimk varneles pries ka nors rasant tai iksart ir turesi ja, kadangi pasaulyje tikrai daug tokiu zmoniu kurie raso viska is eiles ir neziuri ka, tai nieko nuostabaus kad chrome pirmauja, bet istikro kazin kiek ji butu verta jei niekur jos nesiulytu besalygiskai isirasyti.. nezinau man nieko geriau uz firefoxa nera, stabiliai veikianti greita narsykle, o ir apsaugu geru turi ka jau bekalbeti apie visokius priedus galimus isirasyti nuo visokiu reklmau ir dar visokio slamsto.

  • Petruha parašė:

   Man taip pat Firefox labiau patinka nei Chrome – solidesne isvaizda, patogesnis valdymas, didesnis priedu (addons) pasirinkimas.

   • Gin parašė:

    Pabandykite chrome ir patys pamatysite , joje taip pat yra tampermonkey kuri palaiko firefox sukurtus scriptus. Valgo mažiau resursų nei FF . Bei man pabai patinka kad nieko backupintis nereikia , tiesiog prisijungi su savo vartotoju prie chrome ir visi tavo nustatymai , favorite’ai, bei išsaugoti slaptažodžiai per minutę atsiranda naršyklėje. Taip pat susidėjus į telefoną , visa tai sinchronizuojama. Chrome duri daug daugiau pliusų nei FF.

 2. edga parašė:

  čia irgi klausimas kiek čia yra realu, kadangi pats taip pat naudoju ff, o ir aplinkui tikrai ją daug kas naudoja ir net nežadu jos pakeisti.

 3. Tomas parašė:

  Paziurejau i keliu savu tinklapiu statistika pagal narsykles, senokai buvau neziurejes, duomenys labai panasus visu ir su cia rasomais:
  Chrome 38,49 %
  Firefox 25,39 %
  Internet Explorer 17,11 %


Kitos kategorijos naujienos