„Data Inn“ – efektyviausias „Tier III“ duomenų centras Europoje


Dėmesio! Tai yra kompanijos pranešimas spaudai, už kurį atsako pati kompanija. www.faceit.lt neatsako už tokio pranešimo turinį bei jame esančios informacijos tikslumą.

——

Vilniuje statomas ir itin aukštu patikimumo lygiu „Tier III“ įvertintas duomenų centras „Data Inn“ – vienas efektyviausių Europoje. Kitų metų pradžioje duris atversiantis duomenų centras iš kitų tokio tipo duomenų centrų išsiskiria tuo, kad jis ne tik įvertintas „Uptime Institute“ „Tier III“ lygiu, bet tuo pačiu šio centro energetinis efektyvumo koeficientas (ang. PUE) bus ne didesnis kaip 1,3.

Kuo duomenų centras energetiškai efektyvesnis, tuo mažesnių išlaidų elektros energijai patirs duomenų centro klientai. Sumažinus PUE tik 0,01 dydžiu, per metus šiame duomenų centre bus galima sutaupyti apie 210 000 kWh (iki 90 000 Lt). Europoje statomų „Uptime Institute“ sertifikuotų duomenų centrų PUE yra ne mažesni kaip 1,4.

„Šiuo metu Europoje nėra tokio duomenų centro, kuris būtų ir sertifikuotas „Tier III“ patikimumo lygiu, ir kurio PUE būtų ne didesnis kaip 1,3, todėl galime didžiuotis, kad Lietuvoje iškils toks technologiškai pažangus, aukštą energijos taupymo lygį pasieksiantis duomenų centras“, – teigia „Technologijų ir inovacijų centro“ Paslaugų vystymo vadovas Edvinas Bakanas.

Energetinis efektyvumo koeficientas PUE parodo visos duomenų centrų sunaudojamos elektros energijos ir IT sistemų sunaudojamos elektros energijos santykį. Pavyzdžiui, jei 100W serverio darbui užtikrinti reikia daugiau kaip 200W elektros energijos, tokio duomenų centro PUE lygus 2. Kuo PUE yra artimesnis 1, tuo efektyvesnis ir ekologiškesnis duomenų centras.

Tikimąsi, kad „Data Inn“ duomenų centru susidomės bendrovės, kurios generuoja ir saugo didelius duomenų kiekius – komerciniai bankai, telekomunikacijų operatoriai, paslaugų bendrovės ir kurioms aktualu kuo mažesnės išlaidos elektros energijai. „Data Inn“ duomenų centras bus statomas etapais. Pirmąjį etapą planuojama baigti 2014 m. pradžioje. Užbaigus visą duomenų centrą, jis bus didžiausias Lietuvoje – iki 6 000 kilovatų bendros galios ir užims iki 3 200 kv. m. plotą. Duomenų centre tilps virš 500 serverių stovų.

„Data Inn“ projektą parengė ir duomenų centrą stato duomenų centrų projektavimo ir įrengimo bendrovė UAB „Satela“. Projekto užsakovas – bendrovė „Technologijų ir inovacijų centras“.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos