Dauguma internetinių vaizdo kamerų turi galybę saugumo spragų


Vaizdo kameros montuojamos į daugybę kasdien naudojamų įrenginių ir kone visi jie turi ryšį su internetu, todėl būtina atlikti bent elementarius jų apsaugos žingsnius arba, jei tik dėl to būtų ramiau, pasinaudoti gabalėliu lipnios juostos.

„CNN Money“ kalbintas ekspertas teigia, kad daugybė vaizdo kamerų neturi net elementariausių apsaugos priemonių.

family-laptop-webcam

Sakyčiau, kad daugybė, jei ne pusė kamerų turi problemą, kad neprašo vartotojo pasikeisti numatytojo vartotojo varto ir slaptažodžio, arba turi pažeidžiamą vietą, per kurią galima apeiti saugumo sistemą“, – sakė Kyle`as Lovettas, žvelgdamas į kažkieno namų vaizdą savo kompiuterio ekrane.

Tai jo pažįstamas žmogus, ko gero neprieštaravęs tokiai demonstracijai. Tačiau, pasak specialisto, įsilaužti galima į bet kurią prie interneto prijungtą vaizdo kamerą. Pasak K. Lovetto, prisijungus prie vaizdo kameros galima valdyti viską: jei yra tokios funkcijos – sukioti, įjungti arba išjungti apšvietimo lemputes.

Šie produktai rinkai tiekiami be didelių saugumo tyrimų“, – „CNN Money“ sakė informacinių sistemų saugumo konsultantas Aaronas Cavanagh.

Pažeidžiamos gali būti įvairios vaizdo kameros – nuo kūdikių stebėjimo, kurias naudoja tėveliai, kad įsitikintų, jog mažylis ramiai miega, iki mieste įrengtų eismo stebėjimo kamerų.

Kibernetinio saugumo mokymų instruktorius Jamesas Youngeris teigia, kad prisijungti prie kamerų galima iš bet kurios pasaulio vietos.

Kai kurių kamerų nustatymuose galima įjungti arba išjungti nuotolinio prisijungimo galimybę. Kai kurie žmonės naudojasi šia funkcija. „Tarkime, aš esu darbe ir noriu matyti, kas vyksta namie. Tai vienas iš privalumų turėti šias kameras, tačiau tai kartu yra viena pagrindinių silpnųjų vietų. Jei aš galiu prisijungti prie savo namų iš darbo, potencialiai bet kas iš viso pasaulio gali prisijungti prie mano namų“, – „CNN Money“ sakė J. Youngeris.

Šaltinis: LRT.lt

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos