Galaxy S5 gali gauti 14 nm procesorių Exynos 6


P. Korėjos leidinys DDaily praneša, kad kompanija Samsung gali praleisti 20 nm technologinį procesą ir artimiausiu metu imti gaminti 14 nm produkciją. Tikėtina, kad Samsung taip ketina susilpninti taivaniečių kontraktinio gamintojo TSMC pozicijas. Pastaroji kompanija jau kuris laikas yra didžiausias pasaulyje puslaidininkių mikroschemų kontraktinis gamintojas.

galaxy-s5-screen

Šaltinis praneša, kad 14 nm technologinis procesas visų pirma bus panaudotas Exynos 6 serijos procesorių gamyboje. Prognozuojama, jog pastarieji galės pasigirti aštuoniais skaičiavimų branduoliais su 64 bitų instrukcijų palaikymu ir Cortex-A53/A57 architektūra. Bus palaikoma ARM big.LITTLE koncepcija, kartu ji leis vienu metu dirbti visiems branduoliams.

Teigiama, kad nauja architektūra ir pažangios energijos taupymo technologijos Exynos 6 leis suvartoti energijos dvigubai mažiau, nei tai demonstruoja dabartiniai Samsung flagmanai Exynos 5420.

Testinė naujųjų procesorių  gamyba turėtų būti pradėta šių metų pabaigoje. Pirmaisiais įrenginiais, kurie gaus Exynos 6, taps išmanieji telefonai Galaxy S5. Pastarųjų premjera numatyta kitų metų sausio mėnesį, nors realus debiutas prekyboje gali įvykti tik vasario mėnesį (arba netgi vėliau).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos