Grafeno mikroschemos padės įveikti šiuolaikinių procesorių apribojimus


Remiantis „International Technology Roadmap for Semiconductors“ technologiniais planais, kuriuos patvirtina puslaidininkių industrijos ekspertai, jau 2015 metais variniai sujungimai, kurie sujungia milijardus šiuolaikinių procesorių tranzistorių, pasieks savo miniatiūrizacijos ribą.

graphen04

Tokių problemų neturi grafenas, kuris gali būti sumažintas iki kelių nanometrų. Tai leis ne tik tankiau išdėstyti elementus, tačiau ir kurti produktyvesnius procesorius su mažesnius energijos suvartojimo lygiu.

2011 metais kompanija IBM sukūrė savo pirmąją integralinę schemą, kurios pagrindą sudarė grafenas. Tiesa, tuomet tai buvo labiau panašu į tranzistorių ir induktorių, kurie sujungti su kitais CMOS komponentais.

Dabar mokslininkai iš Kalifornijos universiteto pasiūlė tik iš grafeno padarytos mikroschemos projektą.  Čia tranzistoriai ir jų sujungimai yra sudėtinė grafeno plokštelės dalis.

Mokslininkų teigimu, tokia mikroschema savo produktyvumo lygiu lengvai aplenks šiuolaikinius procesorius, kurie pagaminti, naudojant 22 nm technologiją. Tokiame grafeno procesoriuje siauri takeliai veikia kaip puslaidininkiai, tuo tarpu platūs takeliai  kaip metalas.

Projektas šiuo metu egzistuoja tik kaip kompiuterinis modelis, kuriam dar teks tapti realybe. Manoma, kad praktikoje tokios grafeno integralinės schemos bus pradėtos naudoti po kelerių metų, nors patys mokslininkai sutinka, kad tai yra optimistinis variantas.

Jei šis projektas taps realybe, sulauksime procesorių, kurie turės dešimtis milijardų tranzistorių bei terahercus (THz) siekiančių taktinių dažnių.

2 komentarai (-ų)

  1. ITfanboy parašė:

    http://faceit.lt/2013/09/idf-2013-intel-papasakojo-apie-427-ghz-grafeno-tranzistorius/
    Ponai kai dedate straipsnius žinokit, kad juos kažkas skaito. Taip išeina, kad šitas straipsnis, paneigia tą kurio nuorodą katik įdėjau. Čia parašyta, kad procesoriai turės dešimtmilijardinius tranzistorius, o senesniame straipsnelyje parašyta, kad jų būtų ne daugiau nei keli tūkstančiai.

    • thermal parašė:

      skirtingi mokslininkai ir kompanijos, skirtingos ir nuomonės. ne tik intelis dirba su grafenu, taip kad negali visi kalbėti vienodai ir vienodą viziją turėt. vieni gal labiau optimistiškai pašneka, kiti iš karto galvoja, kaip padaryti produktą, kurį iš karto būtų galima parduoti. o čia jau reklama prasideda ir kiti fintai, kur reikia vartotojui smegenis praplauti.


Kitos kategorijos naujienos