HTC pasiruošusi atsisakyti savarankiškos išmaniųjų telefonų gamybos


Viena skandalingiausių naujienų agentūros Reuters publikacijų tapo straipsnis, kuris pasakoja apie kompanijos HTC ketinimus sumažinti išmaniųjų telefonų gamybos apimtis ir netgi uždaryti ar parduoti dalį savo gamybinių pajėgumų. Taivaniečių kompanijos atstovai suskubo pareikšti, kad jokių gamybinių aktyvų parduoti neketinama, o įsitikinti HTC finansų stabilumu bus galima po susipažinimo su ketvirčio finansine ataskaita.

JAPAN-TAIWAN-ELECTRONICS-HTC

Reuters žurnalistų tokie pareiškimai netenkino, ir buvo toliau publikuojama informacija apie pajėgumų pergrupavimą HTC konvejeriuose ir išmaniųjų telefonų tiekimo mažinimą. HTC vadovybė buvo priversta aiškinti, kad gamybinio proceso optimizacija vyksta nuolat, ir kartais gamybą tenka mažinti, kadangi paklausa nėra tokia, kokios tikėtasi.

Svarstydami galimybę parduoti dalį HTC gamybinių pajėgumų, žurnalistai užsiminė apie Foxconn (FIH), Compal ir Wistron, kurios galėtų tapti potencialiais pirkėjais. Iki šiol HTC stengdavosi mobilius įrenginius išleisti savarankiškai, tačiau neseniai pripažino, jog gali atskirti gamybą nuo projektavimo padalinio. Teoriškai išmaniųjų telefonų gamyba gali būti patikėti kontraktiniam gamintojui, tuo tarpu pati HTC užsiima tik jų kūrimu bei plėtra.

Kompanija HTC ketina padidinti savo rinkos dalį brangių išmaniųjų telefonų segmente iki 15%, ir tai padaryti jau 2014 m. Net jei taivaniečių kompanija nuspręs perduoti savo gamybinius pajėgumus kitiems žaidėjams, tam tikra dalis bus palikta sau. Visų pirma, perėjimas prie naujo verslo modelio bus ne toks skausmingas. Antra, HTC pati gali išbandyti save kontraktinio gamintojo vaidmenyje.

Gandai jau „supiršo“ HTC gamybinius pajėgumus su Foxconn, tačiau paskutiniosios atstovai aktyviai neigia šią informaciją. Kitais „įtariamaisiais“ tapo kinų Lenovo ir amerikiečių Amazon – šios kompanijos taip pat atsisakė ką nors komentuoti. Problema ta, kad HTC šiandien negali efektyviai išnaudoti savo gamybinių pajėgumų, kurie dabar tapo pertekliniais ir taivaniečiams neša tik nuostolius.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos