IBM susigundė ARM architektūros sprendimais


Praėjusią savaitę korporacija IBM išplatino oficialų pranešimą spaudai, kuriame pranešė, kad iš kompanijos ARM Holdings licencijuos penkis Cortex branduolius, įskaitant grafinį procesorių Mali-450. Tarp licencijuojamų sprendimų atsidūrė ARM Cortex-A15, Cortex-A12, Cortex-A7 ir Cortex-M4.

Net asmeniniams kompiuteriams skirtų procesorių gamintojai neskuba naudoti 8 branduolių, tad kam jie reikalingi telefonams?

Visi procesorių branduoliai yra ne pirmos jaunystės 32 bitų sprendimai. Kiek naujesnė yra tik Cortex-A12, kuri pakeis Cortex-A9 ir bus optimizuota patogesniam naudojimui su 28 nm technologiniu procesu.

Tiesa, iš IBM pranešimo spaudai galima suprasti, kad savo nuosavų procesorių „mėlynasis gigantas“ su ARM architektūra negamins. Tam reikalui ji jau turi Power architektūrą. Visus licencijuojamus branduolius IBM naudos, kuriant užsakomąsias ASIC mikroschemas, kurios skirtos tinklų ir telekomunikacinei įrangai.

Tradiciškai panašiems dalykams IBM naudodavo RISC architektūros PowerPC (405, 440 ir kitų serijų) procesorius. Tiesa, jie taip retai būdavo atnaujinami, jog jau nėra aktualūs. Norėdama tęsti kovą komutatorių ir maršrutizatorių segmente, IBM buvo reikalinga kažkas naujesnio, o ARM branduoliai tapo bene idealiu sprendimu.

Kompanijos Linley Group specialistų teigimu, grafinis procesorius Mali-450 reikalingas tam, kad būtų galima išleisti užsakomuosius sprendimus, skirtus TV priedėliams, kuriuos IBM taip pat kuria.

Iš esmės, negalima nepripažinti, kad ARM pozicijas gana sparčiai stiprėja. Pastaroji gana intensyviai kovoja su Imagination Technologies, turinčią PowerVR grafinius sprendimus su MIPS architektūra. Galbūt IBM galėjo pasirinkti būtent Imagination naudojamą architektūrą, tačiau kiek anksčiau periferiniams sprendimams būtų pradėti naudoti ARM Artisan branduoliai, taigi dabartinis pasirinkimas buvo akivaizdus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos