Intel Broadwell procesoriai vėluos, tačiau gaus balso atpažinimo mechanizmą


Nuo to momento, kai buvo sukurti pirmieji asmeniniai kompiuteriai, sąveikos su jais būdai buvo nuolat tobulinami. Tikrai atsiras tokių žmonių, kurie prisimena, kaip kompiuteriui skirtas komandas tekdavo įvesti su klaviatūra – juk grafinė sąsaja ir pelės tipo manipuliatorius atsirado žymiai vėliau. Mūsų dienomis klasikiniai valdymo metodai papildyti naujais: sensorinis ekranas, judesių ir gestų stebėjimo technologijos ir netgi balso atpažindinimo mechanizmai.

Tiesa, paskutinieji ypatingu efektyvumo kol kas nepasižymi. Tai akivaizdžiai patvirtina ir Google balso paieška, ir asmeninis asistentas Siri, nors Apple šioje srityje pavyko pasiekti nemažų rezultatų. Pagerinti balыo atpažinimą ketina ir kompanija Intel. Šiam reikalui ji ketina panaudoti ypatingą signalinį procesorių (DSP), integruotą į naujos kartos Intel Broadwell sprendimus.

intel_smart_sound_02 intel_smart_sound_03

Integruotas DSP palaikys technologiją Smart Sound ir galės ypatingai tiksliai atpažinti natūralią kalbą be ypatingai didelės apkrovos centriniam procesoriui. Papildomai prie aparatinės dalies Intel pasiūlys balso pagalbininką Genie, kuri leis kompiuteriui „girdėti“ net ir tuomet, kai sistema bus gilaus miego būsenoje

Norint dirbti su naujuoju balso atpažinimo mechanizmu, iš pradžių reikės pasisveikinti su kompiuteriu („Hello, Computer!“), o vėliau įvesti patvirtinimą, kuris suteiks prieigą prie balso funkcijų. Iki 2015 metų ši technologija bus patobulinta: išnyks būtinybė patvirtinti savo ketinimų rimtumą, kartu padidės balso atpažinimo tikslumas.

Šiuo metu kompanija Intel ketina platinti technologiją Smart Sound kaip licencijų paketą tiems, kas nors kažkaip suinteresuotas šio sprendimo integravimu  į savo produktus.

Tiesa, iki Boadwell procesorių pasirodymo dar teks palaukti. Ir palaukti ilgiau, nei manyta anksčiau. Intel prezidentas Brian Krzanich iš karto paneigė spekuliacijas, kad Broadwell vėlavimas susijęs su noru išparduoti Haswell procesorius (juo labiau, kad stacionarių versijų pardavimai nuolat mažėja). Vėlavimas susijęs su defektų silicio plokštelėse tankiu.

Šiemet šios problemos išspręsti nepavyks, reikės tam tikrų korekcijų, o tai reikalauja laiko – vieno ketvirčio. Intel tai laiko nežymiu užlaikymu. Brian Krzanich patikino, jog Broadwell procesorių vėlavimas būsimos pamainos – Skylake – numatyto debiuto laikotarpio neįtakos.

Kartu buvo pranešta, kad  Broadwell procesoriai leis kurti įrenginius, kurių aušinimo sistemos nereikalaus ventiliatoriaus. Iš principo, tokius įrenginius – planšetes ir nešiojamus kompiuterius – galima kurti jau dabar, tačiau po Broadwell pasirodymo jų bus daugiau.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos