Intel yra pasiruošusi masinei 14 nm ARM procesorių gamybai


Tai, apie ką ilgai kalbėjo analitikai, įvyko. Kompanija Intel yra pasiruošusi gaminti procesorius su ARM architektūros branduoliais. Visa tai įvyks ne kada nors, o jau 2014 metų pirmoje pusėje. Pirmąja produkcija taps kompanijos Altera užsakymu gaminamos heterogeninės FPGA-matricos.

silicon-wafers

Tai bus 14 nm FinFET technologijos pagrindu kuriamos SoC mikroschemos, kuriose reziduos keturi 64 bitų instrukcijas palaikantys Cortex-A53 branduoliai. Ir jei kontraktiniams gamintojams tai nėra perkūnas iš giedro dangaus, tai bent jau labai rimtas signalas, verčiantis sunerimti ir imtis atitinkamų veiksmų jau dabar.

Kodėl visa tai svarbu? Visų pirma, savo naujųjų laikų istorijoje Intel dar nebuvo pareiškusi, kad ruošia technologinį procesą, skirtą ARM branduolių gamybai. Antra, 14 nm FinFET sprendimų su ARM architektūra niekas nepradės gaminti anksčiau 2015 m. Bent jau pramoniniu mastu. Tai reiškia, kad Intel jau dabar turi būti pasiruošusi klientų antplūdžiui.

Trečia, gali išsipildyti sena Apple svajonė – atsikratyti priklausomybės nuo Samsung, o kompanija iš Kupertino yra ypač geidžiamas klientas bet kuriam iš kontraktinių gamintojų. Ir štai čia pasirodo Intel. Ketvirta, TSMC (ir ne tik ji) gali netekti  nemažai klientų.

Penkta, Intel gali įgauti neįkainojamos patirties, projektuojant sprendimus su ARM, o tai leidžia tikėtis, kad pamatysime produktų su hibridinėmis architektūromis.

idf13_transistors_14nm

Neginčijamu faktu yra tai, kad Intel žymiai sustiprina savo kaip kontraktinio puslaidininkių gamintojo įvaizdį. Iki šiol ARM sprendimų gamybai technologinius procesus optimizavo tik „IBM draugija“: TSMC, UMC, GlobalFoundries, IBM, Samsung ir Toshiba. Intel pasirodymas (ir dar su 64 bitų ARM branduoliais) turėtų tapti rimta paraiška į didelį mobilios industrijos pyrago gabalą.

Iš pradžių Intel gamins Alteros paruoštas mikroschemas Stratix 10. Jų masinė gamyba prasidės 2014 m. I ketvirtyje. Beje, savo nuosavų 14 nm Broadwell procesorių gamybą Intel perkėlė iš 2013 m. IV ketvirčio į 2014 m. I ketvirtį. Tai padaryta dėl gana didelio broko procento. Galbūt tai yra susiję įvykiai, tačiau svarbiausia, kad procesorių gigantas aiškiai rodo, kad dabar svarbiausias prioritetas yra mobili rinka. Ir kontraktinė ARM sprendimų gamyba yra viena iš naujos strategijos sudedamųjų dalių.

Vienas komentaras

  1. robertas parašė:

    perskaiciau, kad gamins AMD procus 🙂 jau pagalvojau, visai nusivaziavo, o cia pasirodo, kad ARM 🙂


Kitos kategorijos naujienos