LG Optimus L5 II ir L7 II apžvalga: kaip laikosi nebrangūs išmanieji?


Išmaniųjų telefonų populiarumas nuolat didėja, ir šis procesas yra nesustabdomas. Kai kurių tyrimų duomenimis, apie pusės visų Lietuvos vartotojų mobilieji telefonai gali būti priskirti „išmaniųjų“ kategorijai. Viso to pasiekti leido nuolat mažėjančios išmaniųjų telefonų kainos.

IMG_3986

LG Optimus L5 II su 4″ ekranu (kairėje) ir Optimus L7 II su 4,3″ ekranu

Ko verti nebrangūs mobilūs įrenginiai, mes šiandien ir pabandysime išsiaiškinti. Tam reikalui pasitelksime du modelius – LG Optimus L5 II ir Optimus L7 II. Pirmojo kaina svyruoja ties 480 litų riba, tuo tarpu už antrąjį mūsų rinkoje prašoma apie 670 litų.

LG-Optimus-L5-II-L-II-specs

Komplektacija ir dizainas

Abiejų išmaniųjų telefonų komplektacija yra vienoda. Viduje rasime patį telefoną, universalų pakrovėją, ausines ir trumpą vartotojo vadovą.

IMG_4017

IMG_4004

Kadangi abiejų išvaizda taip pat identiška, nieko keista, kad ir periferinių jungčių kiekis bei išdėstymas yra tie patys. Praktiškai atskirti abu išmaniuosius telefonus galima iš nugarinėje dalyje esančios kameros: Optimus L7 II atveju ji yra viršutinėje dalyje, per patį vidurį, tuo tarpu L5 II kamera pastumta į šoną.

IMG_3987 IMG_3996

IMG_3999

IMG_4000

IMG_4002

Abiejų telefonų korpuse dominuoja plastikas. Nugarėlėje naudotas gana minkštas plastikas. Jis gana greitai susibraižo, todėl iš karto rekomenduojame įsigyti specialų dėkliuką. Žemiau nuotraukoje (kairėje) matyti Optimus L5 II, kuris naudotas apie tris mėnesius.

IMG_3992

Komunikacinės galimybės

Išmanieji telefonai Optimus L5 II ir L7 II palaiko visus pagrindinius mobiliojo ryšio standartus, išskyrus šiuo metu populiarėjantį 4G LTE. Praktiškai nebrangiems telefonams šio standarto ir nereikia, kitaip tektų didinti mobilių įrenginių kainą, diegiant papildomas mikroschemas:

 • 2G – GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
 • 3G – HSDPA 900 / 2100 MHz (L5 II); 900 / 1900 / 2100 MHz (L7 II)
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct,  Wi-Fi hotspot; DLNA (palaiko tik Optimus L7 II)
 • Bluetooth 3.0 + A2DP
 • NFC (Near field communication)

Testų metu, kaip ir buvo galima tikėtis, iš telefonų Wi-Fi modulių pavyko išspausti tiek, kiek ir nebrangiems telefonams. Optimus L7 II pasiekė maksimalų 28 Mb/s parsisiuntimo greitį, tuo tarpu L5 II dar mažiau – 20 Mb/s. Kaip matyti, nesparčios SoC mikroschemos turi savo akivaizdų minusą, todėl mėgstantiems spartų bevielį ryšį, rekomenduojame pasižvalgyti galingesnių sprendimų.

speedtest-net-l7-ii-l5-ii

Testo „Browsermark 2.0“ rezultatai kiek nustebino: Optimus L5 II buvo visa galva greitesnis – surinkti 1932 balai prieš 1459 balus L7 II atveju. Kiek tai lėmė skirtingi procesoriai, jų tvarkyklės bei papildomos optimizacijos, sunku pasakyti, tačiau naršant po Internetą, esminių skirtumų tarp šių telefonų nebuvo pastebėta.

rightware-l7-ii-l5-ii

Garso posistemė ir multimedia galimybės

Garsiakalbiai, ausinės ir garso kokybė

Abiejų išmaniųjų telefonų garsiakalbiai yra praktiškai identiški, taigi skirtumų tarp jų skambėjimo garso lygio ir kokybės nėra. Garso lygis yra pakankamas, kad būtų galima, pavyzdžiui, įeinantį skambutį girdėti ir triukšmingoje aplinkoje.

Tiesa, skambesio kokybė šlubuoja. Aišku, to ir reikėjo tikėtis iš nebrangių telefonų. Klausytis muzikos ar žiūrėti filmus galima be vargo: maksimalus garso lygis yra pakankamas net ir triukšmingai aplinkai. Tačiau reikės tenkintis aukštais dažniais ir labai siauru vidutinių dažnių diapazonu.

Taip pat nustebino su telefonais komplekte buvusios ausinės. Nors abiejų ausinių modeliai identiški, tačiau Optimus L7 II ausinėmis galima naudotis nebent kaip laisvų rankų įranga – skambėjimo kokybės buvo labai prasta. Galbūt tai buvo konkretaus egzemplioriaus ypatumas.

IMG_4014

Optimus L5 II ausinės grojo kokybiškiau, nors ir čia kokybė turi savo „pigumo“ atspalvį – žemų dažnių praktiškai nėra, gelbsti gana švelnūs vidutiniai dažniai (šiuo atveju garso lygį reikia smarkiai padidinti) bei Stereo palaikymas.

Garso kokybė balso skambučių metu

Nors specifikacijos teigia, kad Optimus L7 II turi aktyvų triukšmo slopinimo sistemą su dedikuotu mikrofonu, tačiau realybėje viso to nė kiek nesijautė. Balso skambučių metu, kad ir kaip bebūtų keista, Optimus L7 II pasirodė silpniau už savo pigesnį „brolį“ L5 II. Pašnekovas kartais būdavo girdimas gana prastai, nors perskambinus iš tos pačios vietos su Optimus L5 II balso perdavimo kokybė būdavo geresnė. Galbūt tai buvo konkretaus egzemplioriaus ypatumas, tačiau iš brangesnio modelio tikrai to nesitiki.

Reikia tikėtis, kad gamintojas naujose Optimus L7 versijose imsis atitinkamų veiksmų: gerai girdėti savo pašnekovą (ir kad šis jus gerai girdėtų) yra praktiškai neginčijama bet kurio mobilaus telefono būtinybė. Aišku, niekas nereikalauja tokios kokybės, kaip pavyzdžiui, Sony Xperia flagmanuose, tačiau Optimus L7 II nėra tokia maža, kad būtų galima aukoti vieną esminių telefonų funkcijų.

Multimedia programinė įranga

Išmaniuosiuose telefonuose labiausiai trūko ekvalaizerio, tad mėgstantiems susikurti savo muzikinius profilius bei koreguoti dažnių lygį, galima parekomenduoti įsidiegti trečių šalių aplikacijas, pavyzdžiui, Poweramp music Player, WinAmp, n7player ir kt.

Filmų peržiūrai skirtas grotuvas yra paprastas ir aiškus, jokių perteklinių funkcijų jame nėra. Atkuriama absoliuti dauguma šiuolaikinių vaizdo ir garso formatų, todėl papildomų aplikacijų neprireikė.

Nors abu išmanieji telefonai turi nedidelius – 4 GB talpos – kaupiklius, tačiau vartotojo duomenims labai nedaug – apie 700 MB. Tokiu būdu, rekomenduojame pasinaudoti microSD atminties kortelių skaitytuvu arba „debesų“ failų saugyklomis (pavyzdžiui, Dropbox).

Fotografavimo galimybės

Abiejų išmaniųjų telefonų fotografavimo galimybes, nepaisant skirtingos raiškos kamerų, galima įvertinti 7 balo iš 10. Priežastis, kaip visuomet, paprasta: vartotojus įtikinti, kad didesni skaičiai yra geriau, daug lengviau, nei aiškinti kokybinius subtilumus. Taigi ir 8 megapikselių kamera turėtų būti pranašesnis rodiklis, nei 5 megapikselių kamera. Tiesa, realybėje skirtumo nesimato, tad ir Optimus L7 II pranašumas yra popierinis.

ixus80-iso-auto

Fotoaparatas Canon IXUS 80 (8 megapikseliai, ISO – Auto, 100% crop)

Optimus-L7-II-iso-auto

LG Optimus L7 II (8 megapikseliai, ISO – Auto, 100% crop)

Kaip matyti iš testinių kadrų, šiuolaikinių išmaniųjų telefonų kameros vis dar negali prilygti penkerių metų senumo skaitmeniniams fotoaparatams (DSC). Nuotraukos gali neblogai atrodyti telefonų ekranuose, tačiau dideliuose monitoriuose fotografijos nebus itin patrauklios.

Tradiciškai išmaniųjų telefonų kameros nemėgsta tiesioginių saulės spindulių. Be to, prietemoje triukšmų lygis yra gana aukštas, o detalumo lygis neretai net ir gero apšvietimo sąlygomis yra labai žemas.

CAM00018-iso300-l7-ii

Jūros pakrantė po saulėlydžio (Optimus L7 II, ISO – 300, 100% crop)

CAM00005-iso-auto-l7-ii

Panoraminės nuotraukos fragmentas. Tiesioginiai saulės spinduliai (Optimus L7 II, ISO – 100, 100% crop)

CAM00020-iso1400-optimus-l7-ii

Žmogus senamiestyje (Optimus L7 II, ISO – 1400, 100% crop)

CAM00006-640x360

Krūmokšniais apsaugę laukai saulėtą dieną (Optimus L7 II, ISO – 100, 100% crop)

CAM00007-640x360

Miškingi Balkanų kalnai (Optimus L7 II, ISO – 100, 100% crop)

Produktyvumo lygis

Kadangi turime reikalų su nebrangiais išmaniaisiais telefonais, spartos testų tikslas bus nustatyti tą minimumą, kuris turi pakankamas, norint patogiai naudotis šios kainų kategorijos mobiliais įrenginiais.

Palyginimui bus pateikti vienerių – dvejų metų senumo LG išmaniųjų telefonų – flagmanų produktyvumo testų rezultatai. Tai leis matyti progresą (arba jo nebuvimą), įvertinti, ar „nebrangus“ visuomet reiškia „lėtas“.

antutu-l7-ii-l5-ii

AnTuTu teste Optimus L5 II ir L7 II spartos skirtumai akivaizdūs. Bene silpniausia L5 II vieta yra operatyvios atminties trūkumas bei vieno branduolio procesorius. Pirmasis trūkumas paprastai lemia vieną nemalonumą – gamintojas pareiškia, kad neketina išleisti programinės įrangos atnaujinimą konkrečiam telefono modeliui.

Šis testas taip pat parodo, kad Optimus L5 II spartos rodiklis (apie 4500 balų) yra ta minimali riba, žemiau kurios išmaniojo telefono produktyvumas tampa nekomfortiškas – sistema ne tik smarkiai sulėtėja, tačiau neretai veikia nestabiliai. Šiuo atveju gamintojas galėtų papildomai optimizuoti programinę įrangą, tačiau kaip rodo praktika, jis to nedaro dėl įvairiausių priežasčių.

quadrant-l7-ii-l5-ii

Testas Quadrant, panašu, daugiau operuoja skaičiavimo branduolių sparta, tačiau menkai išnaudoja daugiau nei vieną branduolį. Dėl šios priežasties Optimus L7 II ir L5 II spartos skirtumų nesimato.

Kartu matyti akivaizdus keturių branduolių procesorių pranašumas prieš dabartinius 2 branduolių sprendimus.

vellamo-html5-l7-ii-l5-ii

Pastarasis testas pagrinde demonstruoja darbo Internete spartą. Šis testas rodo teigiamą poslinkį, kalbant apie buvusius flagmanus ir šiuolaikinius nebrangius išmaniuosius telefonus. Pavyzdžiui, Optimus L7 II su 2 branduolių Qualcomm procesoriumi sugebėjo aplenkti Optimus 4X HD su 4 branduolių nVidia Tegra 3, o nuo plačiai naudojamo 4 branduolių Snapdragon S4 Pro (naudojamo LG Optimus G) atsilieka visai nedaug.

vellamo-metal-l7-ii-l5-ii

Vellamo Metal teste Optimus L5 II ir L7 II pasirodė visiškai atvirkščiai, nei anksčiau. Pats Vellamo testas nuo seno simpatizuoja Qualcomm procesoriams, tačiau šiuo atveju MediaTek sprendimas su vienu Cortex-A9 architektūros branduoliu (Optimus L5 II) ant menčių paguldė Qualcomm procesorių su dviem Cortex–A5 branduoliais (Optimus L7 II).

Baterija

LG Optimus L5 II įdiegta 1700 mAh talpos baterija, tuo tarpu Optimus L7 II – 2460 mAh. Skirtumas akivaizdus, taigi galima tikėtis ir adekvataus antrojo išmaniojo telefono pranašumo. Kaip yra iš tikrųjų, galima matyti iš žemiau pateiktos diagramos.

Idle“ režimas: trys – keturi balso skambučiai per parą, keletas trumpųjų žinučių;

Office“ režimas: balso skambučiai, SMS, el. paštas, Facebook, kartas nuo karto pasinaudojama Internetu, padaroma keletas nuotraukų;.

Multimedia“ režimas: žiūrime filmus, vaizdo klipus per Youtube, klausome muzikos.

battery-l7-ii-l5-ii

Kalbant apie baterijos pasikrovimo spartą, ypač maloniai nustebino Optimus L7 II. Nors pastarojo baterijos talpa yra beveik 45 proc. didesnė, tačiau įkrovimas trukdavo daug greičiau. Iki 90% lygio bateriją buvo galima įkrauti per 1 val. 34 min., iki 100% – per 2 val. 10 min. Išmaniojo telefono atveju iki 90% – per 1 val. 57 min., tuo tarpu iki 100% – per 2 val. 54 min.

LG Optimus L5 II privalumai ir trūkumai

Privalumai:

 • Nedidelė kaina;
 • Ekranas su IPS matrica, turintis platų ryškumo reguliavimo diapazoną;

Trūkumai:

 • Žemas produktyvumo lygis;
 • Mažas operatyvios atminties kiekis leidžia naudoti tik 2-3 papildomas aplikacijas šalia gamintojo įdiegtų;
 • Gana lėtai pasikraunanti sistema po išmaniojo telefono perkrovimo (išjungimo/įjungimo procedūros);
 • Pagrindine kamera daromų nuotraukų kokybė – tik vidutinio lygio (ypač kokybė sušlubuoja prasto apšvietimo sąlygomis);
 • Žemos kokybės integruoti garsiakalbiai;
 • Gana greitai susibraižantis korpusas (nugarinė dalis);

LG Optimus L7 II privalumai ir trūkumai

Privalumai:

 • Didelės talpos baterija, galinti pasigirti spartaus įkrovimo galimybe;
 • Ekranas su IPS matrica, turintis platų ryškumo reguliavimo diapazoną;
 • Stabiliai veikianti programinė įranga (tiek operacinė sistema, tiek ir gamintojo pateiktos aplikacijos);
 • Patrauklus kainos/kokybės/specifikacijų santykis;

Trūkumai:

 • Pagrindine kamera daromų nuotraukų kokybė – tik vidutinio lygio;
 • Žemos kokybės integruoti garsiakalbiai;
 • Prastos kokybės komplekte esančios ausinės, tinkančios naudoti tik kaip laisvų rankų įranga;
 • Žemiau nei vidutinės kokybės garsiakalbis, naudojamas balso skambučiams;
 • Gana greitai susibraižantis korpusas (nugarinė dalis);

Išvados

Kalbant apie LG Optimus L5 II ir Optimus L7 II, visuomet reikia turėti omenyje, kad šie modeliai priklauso nebrangių išmaniųjų telefonų segmentui. Tai reiškia, kad už nedidelę kainą mes turime kažką paaukoti, kažko atsisakyti. Ir šiuo atveju geriausia pradėti nuo modelio Optimus L5 II.

Visų pirma, savo techninėmis specifikacijomis Optimus L5 II laviruoja ties „išmanumo“ riba. 512 MB operatyvios atminties šiandien yra privalomas minimumas. Tiesa, kartais net ir to neužtenka, kadangi neretai sistema smarkiai sulėtėja, jei fone veikia daugiau nei 3-4 vartotojo įdiegtos aplikacijos. O juk neretame telefone dabar sutiksime Facebook, WhatsApp, Viber, Twitter, orų prognozės aplikaciją, galbūt navigacijos programą, jau nekalbant apie interneto naršyklę.

Galbūt LG galėtų pasiūlyti pigesnių išmaniųjų telefonų (mažinti ekrano įstrižainę, įdiegti tik vieno branduolio procesorių), tačiau jų naudojimo patogumas dar labiau sumažėtų, reikėtų ypač smarkiai padirbėti ties programinės įrangos ir tvarkyklių optimizavimu, reikėtų aukoti ir baterijos darbo laiką (nebent būtų didinamas korpuso storis). Taigi Optimus L5 II galima vadinti tuo minimumu, žemiau kurio tenka prarasti labai daug spartos, naudojimo patogumo ir autonominio darbo laiko.

Tokiu būdu, Optimus L5 II galima rekomenduoti nereikliems žmonėms, ieškančių nebrangaus mobilaus telefono, kurį daugiausia naudos skambučiams ir žinutėms, o kartu retkarčiais pasinaudos „išmaniosiomis“ galimybėmis – Wi-Fi, keliomis populiariomis aplikacijomis ir pan.

Išmanusis telefonas Optimus L7 II yra šiek tiek padidinta modelio L5 II versija – turime ne 4“, o 4,3“ ekraną ir nuo 512 MB iki 768 MB padidintą operatyvios atminties kiekį ir beveik 45 proc. talpesnę bateriją. Ir jei ekrano įstrižainės padidėjimas vizualiai yra sunkiai pastebimas, tai talpesnė operatyvioji atmintis tapo būtinybe. Tai leidžia sistemai veikti sparčiau, naudoti daugiau aplikacijų, o kartu tikėtis, kad ateityje bus galima sulaukti operacinės sistemos atnaujinimų.

Galiausiai, bene didžiausias Optimus L7 II privalumas yra didelės talpos baterija – tokias talpias paprastai tenka sutikti tik flagmanuose. Kadangi ekranas nėra labai didelis, procesorius nėra labai galingas, didelės talpos akumuliatorius leidžia pašalinti vieną didžiausių išmaniųjų telefonų minusą – trumpą autonominio darbo laiką, kuris paprastai priverčia telefoną įkrauti kas porą dienų.

Taigi būtent Optimus L7 II, o ne L5 II galima laikyti tuo patraukliu minimumu, kuris leidžia suprasti, ką reiškia nebrangus išmanusis telefonas, nereikalaujantis aukotis per daug. Aišku, šiuo atveju būtina atsižvelgti ir į kainos skirtumus – apžvalgos metu Optimus L7 II kainavo apie 670 litų, tuo tarpu Optimus L5 II – apie 480 litų. Skirtumas gana nemažas, taigi kiekvienam reikėtų spręsti pagal savo poreikius ir piniginės storumą.

3 komentarai (-ų)

 1. OK parašė:

  LG L5 2 turi 1 branduolio 1ghz procesoriu 🙂 pats turiu si telefona tai zinau…

 2. Win parašė:

  Huawei y300 turi ta pati proca kaip l7 II, tai lagas gal del 512mb, bet video tai apgailetina andreno 203.

 3. Tomas parašė:

  As nusipirkau pati silpniausia is sios serijos L4 Procesorius Kaip L5 tik kamera ir ekranas prastesni. Pirkau vien todel, kad senojo samsung ekrana sudauziau ir greit reikejo kita susirast. Kainavo maziau 340lt be sutarties. Na tiesa pasakius nesitikejau to ka gavau geraja prasme. Romas puikiai atidirbtas. Ne taip kaip samsungas tept lept gerai bus… Cia kaip rase lagas del 512mb ram nesamone. Turi suktis be lago jei romas tvarkoje. Bet deja noname firmos nelabai daug laiko skiria softoi. Uztai ir buna saukianciu del lago. Nezinau kaip dabar samsungas, bet as privargau su juo kol neisirasiau custom rom. Pora dienu panaudojus budavo toks lagas…


Kitos kategorijos naujienos