MediaTek pasiruošusi mesti iššūkį kompanijai Qualcomm


Amerikiečių kompanija Qualcomm ne veltui savo pagrindiniu konkurentu Kinijoje laiko vietos gamintoją, kompaniją MediaTek. Pastarosios sprendimai pakankamai pigūs, be to, gerai pasirodė nebrangiuose mobiliuose įrenginiuose. Jos gaminamos SoC mikroschemos tokios patrauklios, kad jas savo nebrangiuose ar net vidutinės klasės išmaniuosiuose telefonuose ims naudoti korėjiečių Samsung.

Be to, vienas pagrindinių Qualcomm konkurentų nesibaido naujausių idėjų, kuriant naujus mobilius procesorius. Jei iš pradžių buvo griebtasi aštuonių branduolių SoC mikroschemų gamybos, tai dabar logišku žingsniu taps LTE modemų integravimas. Dabar Qualcomm šiame segmente neturi sau lygių, todėl kainos išlieka labai netolygios, mano Mediatek atstovai.

Šiuo metu vartotojai linkę rinktis biudžetinės arba vidutinės klasės išmaniuosius telefonus, ir tai akivaizdžiai rodo susidomėjimo flagmanais mažėjimas. Visų pirma, aukščiausio lygo sprendimus gali sau leisti ne visi. Antra, vidutinės klasės išmaniųjų telefonų sparta nuolat auga, ir už tai nemažai nuopelnų tenka tai pačiai MediaTek.

Dar vienu svarbiu įvykiu tapo pranešimas, kad kompanija MediaTek gavo licenciją, kuri leidžia savo SoC mikroschemose naudoti 64 bitų ARM Cortex-A50 branduolius. Čia galima rasti viską, kas naujausia: galingi Cortex-A57 branduoliai, energetiškai efektyvūs Cortex-A53, Mali grafikos posistemė ir architektūra big.LITTLE.

Ir jei vartotojams dar nėra visiškai aišku, kodėl būtina turėti 64 bitų procesorius, gamintojų atveju suveikė paskutinį penkmetį būdingas refleksas „daryk kaip Apple“. Tikėtina, kad būtent tai privertė MediaTek paskubėti su 64 bitų ARM architektūros licencijų įsigijimu, o anksčiau ar vėliau tai vis tiek būtų nutikę.

Dabar, sprendžiant iš turimos informacijos, kova mobilių įrenginių segmente bus dar aršesnė. Kartu tai padidins MediaTek įtaką bei sumažins Qualcomm dominavimą išmaniesiems telefonams skirtų SoC mikroschemų srityje.

2 komentarai (-ų)

  1. vartotojas parašė:

    Tuo geriau tik vartotojas, šlovė progresui! 🙂

  2. saulius parašė:

    kai kinai prades afigenus cpu daryk uz labai pigiai, bus blogai ne tik qualcomm, bet ir intel, ir samsung, ir visiems kitiems. savo darys tik apple, nes kitaip negales nieko vartotojui brangiai igrusti 🙂


Kitos kategorijos naujienos