Microsoft pasiruošusi išleisti alternatyvą akiniams Google Glass


Nors korporacija kiek pavėlavo į išmaniųjų telefonų „laivą“ ir per vėlai išleido mobilią platformą Windows Phone, tačiau dėvimų kompiuterių segmente ji neketina nusileisti savo pagrindiniams konkurentams Google, Apple ir Samsung. leidinys The Wall Street Journal praneša, kad programinės įrangos gigantas aktyviai testuoja papildytos realybės akinius, kurie tapti alternatyva Google akiniams Glass.

glass-google-woman

Toks žingsnis neturėtų būti netikėtas, kadangi kompanijos Gartner analitikų teigimu, dėvimos elektronikos rinkos apimtis 2016 m. pasieks $10 mlrd. Praėjusį mėnesį kompanija Samsung pristatė savo „išmanųjį“ laikrodį Gaalxy Gear, kuris gali naudoti savo nuosavas aplikacijas ir sąveikauti su kai kuriais Galaxy serijos išmaniaisiais telefonais. Sony taip pat aktyviai bando plėtoti savo laikrodžius Smartwatch.

Technologijų kompanijos negali sau leisti ilsėtis“, – mano kompanijos Canalys analitikas Daniel Matte. „Tačiau įrenginių gamintojai susidurs su eile sunkumų, įskaitant griežtus reikalavimus energijos suvartojimui, ribotam funkcionalumui ir eilei sensorių“.

Daniel Matte yra įsitikinęs, jog išmanieji akiniai didžiąja dalimi yra nišiniai produktai, ir taip bus mažiausiai artimiausius 3-5 metus. Google Glass akiniai, kurie plačiojoje rinkoje turėtų pasirodyti jau kitąmet, gali būti gana sėkmingi tokiose srityse, kaip saugumas ir medicina.

Ne mažiau svarbiu sėkmės faktoriumi taps ir teisinga kainodara. Kompanijos Topology Research analitikas Jason Tsai teigia, kad dėvimų kompiuterių mažmeninė kaina vis dar per didelė, kad pritrauktų eilinį vartotoją.

Priminsime, kad pirmoji (ribota) Google Glass akinių partija buvo pardavinėjama už $1500, tuo tarpu išmaniųjų telefonų kaina svyruoja $100-400 diapazone. „Kad vartotojai būtų sudominti, gamintojai turės mažinti dėvimos elektronikos kainą“, – mano Jason Tsai.

5 komentarai (-ų)

 1. kristijonas parašė:

  laukiam dar vieno fail’o alia Surface Glass 🙂 jau galetu surpast, kad hardwaras yra ne ju arkliukas.

  • samis parašė:

   Nu ir kuom SURFACE blogas …

   Kas iškos tas randa ….
   O kritikai kaip impotentai viską žino, bet nieko nesugeba.

   • Leons parašė:

    Pritariu. Žmonės linkę suasmeninti kompanija bei technologijas, paskui kyla flamewarai vien iš nesuvokimo, kad kiekvienas gali ir perka tai ko jis pats nori, visgi kitiems yra smagiau svetimus pinigus skaičiuoti. Na, o konkrečiai su MS tai jau nuo vaikystės girdžiu, kad viskas ką jie daro fail, nu bet kažkaip kompanija vis dar egzistuoja:)

   • Andrius parašė:

    Mielasis, jei nebūtų kritikų, nebūtų tokių technologijų, kokių matome dabar. Tik kritikos dėka keičiame, tobuliname ir spiriamės į priekį.

    • Leons parašė:

     Pupuli, progresuojama dėl konstruktyvios kritikos paremtos faktais ir logiškais pasiūlymais. Jei žmogus pats nesugeba pasiūlyti kažko realiai įgyvendinamo ir geresnio tai kritikuoti net nereiktų pradėti. Dauguma čia susirinkusių net neįsivaizduoja ir negalėtų paaiškinti kaip veikia paprasčiausias PC, tačiau jaučia pareigą aiškinti kaip pasaulinėms IT korporacijosm verslą reikia plėtoti 🙂


Kitos kategorijos naujienos