Mobilių procesorių rinka 2013 m. II ketvirtyje augo 44%


Analitikų kompanija Strategy Analytics praneša, kad pasaulinis mobilių procesorių tiekimas šių metų II ketvirtyje per metus padidėjo 44%. Ir toliau dominuoja kompanija Qualcomm, kuri užima 53% rinkos.

qualcomm-snapdragon

Antroje vietoje liko kompanija Apple, kurios procesorius galima rasti 15% mobilių įrenginių (iš esmės, jos pačios gaminamų). Trejetuką užbaigia nebrangias SoC mikroschemas gaminanti MediaTek su 11%.

Ketvirtoje vietoje atsidūrė korėjiečių kompanija Samsung, tuo tarpu penktoje – savų gamybinių pajėgumų neturinti kinų kompanija Spreadtrum. Pastaroji gaminama ypač pigiausiems mobiliems įrenginiams skirtas mikroschemas, o jų dėka sugebėjo užimti net trečdalį Kinijos rinkos. Šioje šalyje ją lenkia tik Qualcomm ir MediaTek.

Bendra Mediatek ir Spreadtrum rinkos dalis leidžia teigti, kad šių kompanijų mobilūs procesoriai yra kas trečiame išmaniajame telefone, ir jų dalis tik auga, kadangi biudžetiniai sprendimai vis labiau populiarėja besivystančiose šalyse.

Analitikai teigia, kad būtent šis kinų kompanijų tandemas yra didžiausia grėsmė tokiems technologijų industrijos grandams, kaip Qualcomm, Intel, Broadcom ir nVidia.

LTE sprendimų segmente analitikai kalba apie beveik monopolinę Qualcomm padėtį. Ir nors jos pozicijos Kinijos rinkoje po truputį silpnėja, tačiau visur kitur Qualcomm yra sunkiai pasiekiama bet kuriam iš varžovų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos