Motorola modulinį telefoną galima modifikuoti kaip stacionarų kompiuterį


Ar norėtumėte turėti išmanųjį telefoną, kuris visiškai atitinka jūsų poreikius? Kurį visą galėtumėte susikomplektuoti iš pageidaujamų detalių, tarsi LEGO konstruktorių, o ateityje pakeisti tik tas detales, kurios paseno? Tokią idėją žada įgyvendinti „Google“ priklausanti kompanija „Motorola“.

ara1blogpost

Prieš kelis mėnesius tokia idėja, kurią olandas dizaineris Dace’as Hakkensas pavadino „Phonebloks“, sulaukė milžiniško susidomėjimo internete. Tiesa, tai buvo tik idėja, kuria D.Hakkensas ragino dalintis visus internautus, bet kas ir kada galėtų tai įgyvendinti dizaineris nežinojo. Beje, ši idėja sulaukė maždaug milijono žmonių pritarimo.

Antradienį „Motorola“ paskelbė, kad jau daugiau nei metus dirba su projektu „Ara“, kurio tikslas ir idėja yra lygiai ta pati – pagaminti telefono detales, kurias kiekvienas vartotojas galėtų įsigyti ir komplektuoti pagal savo poreikius. Prisijungti prie projekto kompanija pakvietė ir D.Hakkensą. „Mes atlikome techninį darbą. Dave’as sukūrė bendruomenę“, – teigia „Motorola“.

ara2blogpost-2

Numatoma, kad telefono rėmas bus standartinis, tačiau kokias detales – ekraną, procesorių, kamerą, bateriją ir t.t. – naudoti, spręs pirkėjai.

„Mes norime į techninės įrangos sritį įnešti tokių pokyčių, kokių „Android“ įnešė programinei įrangai – sukurti gyvą trečiųjų šalių gamintojų ekosistemą, – rašoma „Motorola“ tinklaraštyje. – Leisti jums nuspręsti, ką jūsų telefonas gali, kaip jis atrodo, kur ir iš ko jis pagamintas, kiek jis kainuoja bei kiek laiko galėsite juo naudotis.“

Bendrovė planuoja artimiausiais mėnesiais pakviesti techninės įrangos gamintojus kurti surenkamo išmaniojo telefono modulius, taigi gali būti, kad prekyboje toks produktas atsiras jau kitąmet.

Šaltinis: 15min.lt

8 komentarai (-ų)

 1. Varnėnas parašė:

  Gera koncepcija. Noriu!!!

 2. Me parašė:

  kada procesoriaus blokas gules atskirai kisenej, o displejus bus atskirai, tada ir as noresiu.

  • thermal parašė:

   dar nepamirštam, kad elektrą generuos žmogaus kūnas, energija ir duomenys persiduos bevieliu būdu. tik kad paskui nebūtų taip, kad po tokių wireless stebuklų žmogus gyvens kokia dešimčia metelių trumpiau 🙂

   • Moribus parašė:

    Tai eik į mišką ir sėdėk, delfi.

   • zet parašė:

    tai tas wirelesas tai ziauriai silpna gama radiactivi spinduliuote. Tik dazniai skiriasi. Kuo labiau didinam daznius, tuo labiau link gamos. Tik aisku, dar iki tirkos gamos spinduoliuotis dar dazniai labai atsilike 🙂

   • assasiner223 parašė:

    tai kad nepabegsi nuo wireless jei mieste esi, beto taspats mobilaus rysys kenkia irgi o kaip zinia jis juosia visa Lietuva.

 3. jsts parašė:

  nieko cia gero, pas mane telefonai negenda ir beveik nesibraizo minimum 2 metai. Per 2 metus technologijos vis keiciasi ir tu detaliu neprikaitoliosi, tai jau is karto geriau pirkti naujos kartos telefona su visais navarotais. Surenkamas telefonas labiau tiktu berankiams. O kaip galima susirinkti telefona pagal poreikius? – Perki arba paprasta zinutem ir skambinimui, arba ismanu pagal ekrano dydi ir kameros galimybes – viskas, daugiau nieko nereikia, nes toliau visi telefono viduriai kasmet tobuleja, o papildomomis funkcijomis kaip Bluetooth ir pan. bent karta pasinaudoji.
  Kam rinkt detalem, jei jau dabar vos ne visi telefonai turi visko ko reikia?

  • Shall parašė:

   Kad patenkintum savo poreikius.Tarkim kokio S4 negali arba nenori pirkt, tačiau tarkim paimus CPU 4 core, ram perpus mažiau ir t.t. tai susidėsi tokį kokio tau dabar reikia.Tuo labiau nevisada baterija tenkina vartotojus.
   Tai manyčiau susirinkt sau tinkamą variantą ir vėliau pasikeist tą vieną ar kitą detalę nebus sunku.


Kitos kategorijos naujienos